Cedevita Olimpija zmagovito vstopila v novo sezono evropskega pokala

Cluj-Napoca, 25. 09. 2024 19.56 | Posodobljeno pred 2 urama

STA, A.V.
7

Košarkarji Cedevite Olimpije so za razliko od prejšnjih sezon zmagovito začeli nastope v evropskem pokalu. V uvodnem krogu tekmovanja, v katerem so v zadnjih dveh letih le štirikrat zmagali, lani le enkrat, in to ob koncu sezone, so v gosteh premagali Cluj-Napoco s 93:86.

Slovenski košarkarski prvaki so za razliko od prejšnjih sezon zmagovito začeli nastope v evropskem pokalu. V uvodnem krogu tekmovanja, v katerem so v zadnjih dveh letih le štirikrat zmagali, lani le enkrat, in to ob koncu sezone, so z zelo všečno predstavo zmagali v Cluj-Napoci.

Glede na lanske rezultate je bila bogata romunska ekipa, ki je v prejšnji sezoni odlično igrala v rednem delu, v katerem je v svoji skupini zasedla drugo mesto, nato pa izpadla v četrtfinalu, v vlogi favorita.

Sam začetek je napovedoval, da bo to tudi upravičila, a Ljubljančani so hitro našli ritem, z odlično drugo četrtino prišli do vodstva po prvem delu. Tudi v drugem polčasu so nekajkrat prišli v slabe trenutke - predvsem jim jih povzročal razpoloženi Zavier Simpson, toda vedno našli odgovor.

Statistika tekme Cluj - Cedevita Olimpija
Statistika tekme Cluj - Cedevita Olimpija FOTO: Sofascore.com

V zadnji četrtini so po slabem začetku, ko več kot tri minute niso dosegli koša in domačim dovolili delni izid 12:0, zaostajali za sedem točk, a tekmeca ujeli, v zadnji minuti pa zadeli dve trojki, ki sta odločili zmagovalca. Najprej je bil pri izidu 86:85 natančen Brynton Lemar, 13,6 sekunde pa je z razdalje zadel še Devante Jones.

Najučinkovitejši v ljubljanski vrsti, ki je zadela kar 14 od 28 metov za tri točke, je bil Devin Robinson, dosegel je 20 točk, Lemar jih je dodal 16, Jones pa 15. Aleksej Nikolić je tako kot Lemar dosegel štiri trojke, Joan Beringer se je izkazal s sedmimi skoki.

Po gostovanju v Romuniji Cedevito Olimpijo v nedeljo čaka doma preizkušnja z novincem v regionalnem tekmovanju iz Dubaja, ki je v uvodnem krogu presenetil aktualnega prvaka Crveno zvezdo, prvo domačo tekmo v evropskem pokalu pa bo igrala 1. oktobra proti Umani Reyer Venezii.

Eurocup, skupina B, 1. krog, izid tekme.
Cluj-Napoca - Cedevita Olimpija 86:93 (24:19, 14:27, 28:25, 20:22)
Bt-Arena, gledalcev 6100, sodniki: Zamojski (Poljska) Udyanskyy (Velika Britanija), Porobić (BiH).
Cluj-Napoca: Hervey 14, Simpson 16, Mejeris 6, Hankins 15 (1:2), Seeley 4, De'Shawn 6, Maciuca 4 (4:4), Richard 3, Mokoka 16, Salin 2.
Cedevita Olimpija: Jones 15, Stewart 13 (2:2), Robinson 20 (1:2), Radović 2, Nikolić 14 (2:2), Lemar 18 (4:5), Blažič 5 (2:2), Beringer 2, Geben 4 (2:4), B. Prepelič, Ogbeide.
Prosti meti: Cluj-Napoca 5:6, Cedevita Olimpija 17:21.
Met za tri točke: Cluj-Napoca 7:26 (Hervey 2, Simpson 2, Mokoka 2, Richard), Cedevita Olimpija 14:28 (Nikolić 4, Lemar 4, Jones 3, Stewart, Robinson, Blažič)
Osebne napake: Cluj-Napoca 19, Cedevita Olimpija 16.