Košarka

Bridges edini v ligi NBA s 83 nastopi, redni del v znamenju rekordov

New York, 11. 04. 2023 08.04 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
STA, A.V.
Komentarji
1

26-letni Američan Mikal Bridges iz Brooklyn Nets je edini košarkar lige NBA, ki je v rednem delu sezone zbral 83 nastopov. To je mogoče, ker je prestopil iz Phoenix Suns v Brooklyn Nets in sta obe ekipi odigrali različno število tekem. Sicer pa Bridges za zdaj v karieri še ni izpustil niti ene tekme; ta čas je pri številki 391.

Liga NBA je objavila, da le 10 košarkarjev v rednem delu prvenstva ni izpustilo niti ene tekme, med njimi ni nobenega od trojice Slovencev. Rekorder pa je član kluba Brooklyn Nets Mikal Bridges.

Mikal Bridges iz Brooklyn Nets je edini košarkar lige NBA, ki je v rednem delu sezone 2022/23 zbral vseh 83 nastopov.
Mikal Bridges iz Brooklyn Nets je edini košarkar lige NBA, ki je v rednem delu sezone 2022/23 zbral vseh 83 nastopov. FOTO: AP

Ob tem je liga tudi objavila, da je v sezoni 2022/23 dosegla rekordnih 791 razprodanih tekem rednega dela; pred tem je bila rekordna sezona 2018/19 s 760. Rekorden je bil tudi povprečen obisk tekem z 18.077 gledalci na tekmo. Tekme si je ogledalo rekordnih 22.234.502 navijačev, tudi zasedenost dvoran je bila najvišja v zgodovini doslej, kar 97-odstotna.

Končnica prvenstva NBA, ki se bo začela v torek, bo minila brez prvega slovenskega zvezdnika onkraj luže Luke Dončića in njegove ekipe Dallas Mavericks. Medtem pa so Milwaukee Bucks Gorana Dragića s 70,7-odstotno učinkovitostjo najboljša ekipa rednega dela lige, Denver Nuggets z Vlatkom Čančarjem pa so zasedli prvo mesto na zahodu.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

blurp_blurp
11. 04. 2023 09.50
Še posebej je blestel na zadnji tekmi, ko je v četrti sekundi naredil osebno napako, odšel na klop in se ni več vrnil na parket :)