
Končnica v severnoameriški košarkarski ligi NBA se bliža koncu. Igra se že finale konferenc, tokrat je bil na vrsti vzhod. V prvi tekmi je ekipa Boston Celtics doma z 88:79 ugnala Detroit Pistons. Tudi drugo tekmo bo gostil Boston, srečanje bo na sporedu v noči na petek.
Igralci Bostona se imajo za pomembno zmago nedvomno zahvaliti Kevinu Garnettu, ki je vknjižil 26 točk, k temu pa dodal še devet skokov. Paul Pierce je prispeval 22 točk, Kendrick Perkins deset skokov, Rajon Rondo pa enajst točk in sedem podaj. Kelti so s to zmago še petnajstič zapored navdušili domačo dvorano, saj so že 15 tekem na domačem igrišču nepremagani.
V ekipi Detroita sinoči niso bili prav razpoloženi. Tayshaun Prince je dosegel 16 točk, Antonio McDyess pa je 14 točkam dodal še enajst skokov. Chauncey Billups, ki je zaradi poškodbe v zadnjem času le malo igral ali pa sploh ne, je tokrat v statistiko vnesel zanj skromnih devet točk in dve podaji. Najbrž se je Detroitu poznal (pre)dolg odmor, ki so ga košarkarji lahko uživali minuli teden, saj so Orlando v polfinalu konference odpravili že po petih tekmah.
Tokrat se jim je "zarjavelost" še kako poznala, zgrešili so namreč tudi uvodnih pet metov. Boston si je že v samem začetku priigral prednost osmih točk. Kljub temu da je Detroit kmalu nadoknadil razliko, celo povedel s 13:12, pa so ob polčasu vodili igralci Bostona z 41:40. Pokopala jih je tretja četrtina, ko so vknjižili vsega 17 točk, od tega jih je deset prispeval Richard Hamilton.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.