"Vse te odpovedi so moteče. Želel bi si, da tega ne bi bilo. Sploh evropski prvaki, pa ne samo igralci, vsi skupaj kot celota, bi se morali obnašati kot evropski prvaki," je dejal Boštjan Nachbar.
V poduk mlajšim je priznal, da je sam kasneje obžaloval reprezentančne odpovedi, ki pa jih v njegovi karieri ni bilo veliko. "Priznam, da mi je bilo žal odpovedi. Želim si, da ne bi, a takrat so bili takšni trenutki, ko sem si rekel, da si bom vzel čas, da se pripravim za naslednjo sezono NBA (2007/08, op. p.), ki je bila potem moja najboljša. Sploh prvenstvo 2007 je bilo težko gledati po televiziji. Razočaran sem bil sam nad seboj, da nisem šel," je iskreno pristavil 38-letni Boki.
Priznava, da je bilo pogostokrat po naporni sezoni na pripravah težko, a da se je ob pravem vzdušju vse skupaj dalo pozabiti. "Zame ni nikoli ni bilo vprašanje. Ni bilo lahko. Dolge sezone, mini poškodbe. Ko si mlad, ni problem. Ko greš proti koncu 20-ih, prideš na priprave z bolečinami. Ampak smo znali potrpeti, ker smo vedeli, da nas čaka druženje in dobra klapa," je pojasnil Nachbar.
Ta je, tako kot Sani Bečirović, v Stožicah potočil marsikatero solzo. "Nič te ne more pripraviti na tak trenutek. Ena pot se konča. Vedno rečem ljudem, ki niso športniki. Mlad si, poln energije. Potem pa se enkrat ta kariera konča. Mislim, da bom šele jutri (v petek, op. p.) začel o tem razmišljati. Ta tekma je minila najhitreje v življenju. Kot da je trajala deset minut," je opisal. Uresničila se mu je želja, da kariero zaključil na rodnih tleh. "Od polnoletnosti naprej sem v tujini. Zaključiti doma je bila neka želja že v mlajših letih. Ta večer je prišel in prav je tako," je izpostavil. In na kaj je najbolj ponosen? "S čisto vsakim soigralcem, ki sem ga imel, si danes lahko pogledam oči in se objamem. To mi največ pomeni. Nimam sovražnikov," je čustveno orisal nekdanji NBA-igralec.
Bečirović: Đorđević je bil ključen mož za nadaljevanje kariere
"Čustva so prišla na plan. Razmišljanje, ko ti govorijo, kje vse si bil, kaj si dosegel. Pa tudi dejstvo, da sva z Bokijem pripeljala vse te legende in velikane evropske košarke. Ti ljudje so danes prišli in so izkazali spoštovanje na najboljši možen način," je poslovilno tekmo v Stožicah opisala še ena legenda slovenske košarke Sani Bečirović.
"Iz košarke odhajam z neštetim številom prijateljem. Prijateljev za življenje," je čustveno dodal in priznal, da v košarki ni bilo vse rožnato. Ne le huda poškodba kolen, po kateri so mu zdravniki dejali, da nikoli več ne bo igral košarke, temveč tudi prenasičenost. "Meni se je zgodilo, da bi nehal po kratki epizodi v CSKA-ju. Takrat je v moje življenje vstopil Saša Đorđević, ki me je prepričal, da začnem priprave v Bennettonu. In v tistem mesecu in pol mu je iz človeka, ki je bil zafrustriran in prenasičen s košarko, uspelo nekako prebuditi otroka v meni. Da sem spet vzljubil ta šport in se odločil igrati košarko še nadaljnja štiri oz. pet let," je prelomni trenutek v karieri opisal Sani. "Dobila sva se v Portorožu na večerji. Rekel mi je, če resno mislim zaključiti s košarko pri 29 letih. Dejal sem mu, da je to res, da ne morem več, polno glavo imam vsega. Nato me je prosil, da naj mu naredim samo eno uslugo in se mu pridružim na pripravah z Benettonom za mesec in pol. Na tak način me je spravil v Benetton in moram priznati, da je to bila ena lepših sezon v karieri," je pojasnil Bečirović.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.