Beno Udrih znova izjemno učinkovit

Sacramento, 14. 11. 2009 11.06 |

V ligi NBA so na sinočnjih tekmah nastopili trije Slovenci, najbolj razpoložen pa je bil Beno Udrih. Sacramento in Toronto sta zmagala, Los Angeles pa je izgubil.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Miro Majcen

Udrih je v noči na soboto za zmago Sacramenta proti moštvu iz Houstona (109:100) prispeval 22 točk, tri skoke, štiri podaje in dve ukradeni žogi. Na parketu je bil skupaj 39:59 minute, spet v začetni peterki. Igrala tudi Saša Vujačič (LA Lakers) in Rašo Nesterovič (Toronto Raptors), Primož Brezec pa v majici moštva iz Philadelphie, ki je izgubilo z 90:112 proti košarkarjem Utah Jazz, ni dobil priložnost za igro.

V kalifornijskem Sacramentu se je Udrih vpisal med najboljše strelce dvoboja. Jason Thompson je dosegel najboljši izkupiček v sezoni s 27 točkami in 11 skoki, takoj za njim pa je v vrsti Sacramenta, ki je vpisalo svojo četrto zaporedno zmago, zablestel slovenski reprezentant Udrih, ki tako zelo dobro izkorišča večjo minutažo, ki mu je pripadla po poškodbi Kevina Martina, njegovi Kralji pa beležijo zmage.

Na parket je stopil tudi Vujačič, a so njegovi Los Angeles Lakers, aktualni prvaki prvenstva, lige NBA gostovanje v Denverju končali z visokim porazom. Moštvo Denver Nuggets je bilo od lastnikov prstanov boljše s 105:79. Vujačič je v statistiko tekme vpisal tri skoke in podajo v 9:56 minute, kolikor je bil na parketu.

Zmage so se veselili Rašo Nesterovič in Toronto Raptors. Kanadsko moštvo je v gosteh s 104:89 bilo boljše od Los Angeles Clippers. Slovenski košarkar pa je za zmago Toronta prispeval dve točki in skok, pod obročema pa je bil skromne 4:40 minute.

Orlando Magic - New Jersey Nets 88:72
Philadelphia 76ers - Utah Jazz 90:112
New York Knicks - Golden State Warriors 107:121
Boston Celtics - Atlanta Hawks 86:97
Minnesota Timberwolves - Dallas Mavericks 77:89
New Orleans Hornets - Portland Trail Blazzers 78:86
Sacramento Kings - Houston Rockets 109:100
Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 105:79