38 točk Wembanyame dovolj za zmago Spursov v Phoenixu

Phoenix, 03. 11. 2023 08.11 |

STA, A.M.
2

Mladi francoski košarkar Victor Wembanyama je z 38 točkami in 10 skoki ter zrelo igro v zadnji četrtini v severnoameriški košarkarski ligi NBA poskrbel za zmago San Antonio Spurs v Phoenixu z rezultatom 132:121.

Victor Wembanyama, prvi izbor nabora novincev pred to sezono, je igral šele na peti tekmi v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. V prvem polčasu je dosegel 20 točk, ko je s soigralci povedel za 27 točk (75:55). Domačim je v nadaljevanju uspelo ne le znižati izid, na 116:116 so izenačili, ko je trojko zadel Keita Bates-Diop štiri minute in 21 sekund pred koncem. Spurs so odgovorili z 12 zaporednimi točkami, od tega jih je 10 dosegel 19-letni Wembanyama, s tremi prostimi meti, zabijanjem, trojkama in metom iz obrata.

"Včasih 20 in več točk prednosti ni dovolj za zmago, to je lekcija te tekme. Na koncu mi je uspelo zadevati mete, na vrsti sem bil jaz. Že jutri pa bo to nalogo dobil kdo izmed soigralcev," je skromno dejal mladi Francoz. Na drugi strani je povratnik po poškodbi gležnja Devin Booker 21 od svojih 31 točk zabeležil v drugem polčasu, temu pa je dodal še 13 skokov in devet podaj. Kevin Durant, vzornik Wembanyame, je v zadnjih dveh četrtinah nanizal 15 od 28 doseženih točk.

Victor Wembanyama
Victor Wembanyama FOTO: AP

Igralci Philadelphie 76ers so doma na krilih Joela Embiida (28 točk, 13 skokov, sedem podaj), Kellyja Oubreja in Tobiasa Harrisa (oba po 23 točk) ugnali Toronto Raptors s 114:99. S tem so na četrti tekmi prišli do tretje zmage v sezoni za drugo mesto na vzhodnem delu lige. Tam je na čelu tokrat prosti in še neporaženi Boston. Prav tako ima štiri zmage brez poraza le še Dallas Luke Dončića, vodilni na zahodnem delu lige bodo naslednjič igrali v noči na soboto po slovenskem času v Denverju.