Kopi praznih rok

New York, 04. 11. 2007 13.48 |

STA, M.F.
0

V severnoameriški hokejski ligi NHL je ekipa Los Angeles Kings doma izgubila z morskimi psi iz San Joseja (1:3).

Za kralje je slovenski reprezentant Anže Kopitar v 19 minutah enkrat streljal na gol in ostal brez točke.

Jeremy Roenick je dosegel svoj 490. zadetek v karieri.
Jeremy Roenick je dosegel svoj 490. zadetek v karieri. FOTO: Reuters

Kralji so izgubili dvoboj za vodilno mesto v pacifiški skupini, na katerega so se zavihteli dan prej. Sharksi so zmagali po zaslugi Jeremyja Roenicka, ki je dosegel 490 gol v karieri, Joeja Pavelskega, ki je zadel kazenski strel, in Jonathana Cheechooa, strelca tretjega zadetka. Edini gol za Los Angeles je dosegel Brad Stuart, ki je na 1:1 izenačil v šesti minuti prve tretjine.

Rus Ilija Kovalčuk je še drugič zapored dosegel hat trick, trem zadetkom pa je dodal še podajo za zmago Atlante. Slovak Miroslav Šatan je poskrbel za popolni preobrat na tekmi v New Yorku, saj je dosegel dva zadetka, tudi odločilnega za zmago Islandersov. Trener Al Arbour se je tako na klop otočanov vrnil s 740. zmago v karieri, v osemdesetih letih pa je ekipo popeljal do štirih naslovov prvaka lige.

Dva gola je zbral tudi Patrick Sharp. Napadalcu Blackhawksov je to uspelo obakrat ob igralci manj na ledu v zadnji tretjini, drugič dve minuti in 21 sekund pred koncem. V Ottawi je Mike Fisher zadel dva od treh golov gostiteljev ob prednosti igralca več na ledu, Joe Corvo pa je bil podajalec pri vseh treh zadetkih. Zmagala je tudi druga ekipa iz New Yorka. Navijače Rangerjev je razveselil Petr Prucha z edinim golom v kazenskih strelih po koncu podaljškov, Henrik Lundqvist pa je ubranil vse tri poskuse tekmecev.

Miroslav Satan je bil režiser preobrata v New yorku.