Konec sanj za Slovence

Ljubljana, 24. 01. 2008 18.46 |

Slovenska rokometna reprezentanca je na Norveškem v tretji tekmi drugega dela klonila proti reprezentanci Danske s 23:28.

Sanje o Pekingu so se razblinile.
Sanje o Pekingu so se razblinile. FOTO: Damjan Žibert

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v tretjem krogu drugega dela evropskega prvenstva (skupina 1) v norveškem Stavangerju izgubila z Dansko s 23:28 (11:15) in ne bo nastopila na enem od kvalifikacijskih turnirjev za uvrstitev na letošnje olimpijske igre v Pekingu. Na letošnjem evropskem prvenstvu je zaostala za Švedsko, Norveško in Madžarsko, ki se prav tako spogledujejo z junijskimi kvalifikacijami za letošnji največji športni dogodek na svetu, ki bo od 8. do 24. avgusta na Kitajskem.

Veselje Danske po zmagi.
Veselje Danske po zmagi. FOTO: Reuters

Tretjo tekmo drugega dela na Norveškem, ki jo je slovenska rokometna reprezentanca igrala proti Danski, se je bolje začela za Dance. Ves prvi polčas so bili v vodstvu Danci, najbolj usoden za naša vrata pa je bil Lars Christiansen, ki je za hrbet slovenskega vratarja Bena Lapajneta spravil največ žog. Slovenskim rokometašem je bil nerešljiva uganka danski vratar Kasper Hvidt, ki je ubranil tudi dve sedemmetrovki. V 19. minuti so izbranci Mira Požuna zaostajali že za + 4 točke. Le minuto kasneje pa so se naši asi znova vrnili v igro in se Dancem približali na le točko zaostanka. Takšen rezultat pa je bil alarm za dansko klop in sledila je minuta odmora, po kateri so danski rokometaši znova zaigrali kot prerojeni.

Kljub borbi na parketu se senzacija ni zgodila.
Kljub borbi na parketu se senzacija ni zgodila. FOTO: Damjan Žibert

V drugem delu tekme so bili Požunovi varovanci Dancem še najbližje v 37. minuti, ko so zaostajali le za dve točki. Danski stroj se je hitro zbudil in v 38. minuti tekme so znova zaostajali za + 5 točk. Upanje je zagorelo le še v 43. minuti tekme, ko smo po zadetku Aleša Pajoviča zaostajali za tri točke. Od 43. minute tekme pa se Dancem nismo več uspeli približati, in sanj o polfinalu je bilo konec.

----------------------------------------------------------

Dvorana Idretts, gledalcev 4500, sodnika Lemme in Ullrich (oba Nemčija).
Slovenija: Kozlina 1, Kozomara 1, Dobelšek 3 (1), Kavtičnik 1 (1), Mlakar 3, Natek 5, Škof, Špiler, Praznik 1, Pajovič 4, Lapajne, Gajič 1, Žvižej 1, Zorman 2.
Danska
: Hvidt, Aagaard 2, Boesen 6, Jorgensen, Jensen, Christiansen 8 (4), Henriksen, Spellerberg 1, Knudsen 3, Noddesbo, Jeppesen 2, Sondergaard 3, Boldsen 2, Nielsen 1.
Sedemmetrovke: Slovenija 5 (2), Danska 4 (4).
Izključitve: Slovenija 8, Danska 6 minut.

25. 01. 2008 12.23
gruskr: bolj znana je tista - ČE SI SAM NE ZNAŠ POMAGATI TI TUDI BOG NE MORE POMAGAT
nemejugat
25. 01. 2008 10.11
JIXY17.....tako je.....bravo naši!!! Velikim "navijačem" pa je treba povedati, da je lepo navijati za igro ki je ušečna, pa četudi se vedno ne zmaga. Mislim pa, da imamo kar kvaliteto, glede na to, da nas je le dva miljona....mali a dobri :)
POVEMRESNICO
25. 01. 2008 09.59
reno kaj ti poznaš tisto-pomagaj si sam in bog ti bo pomagal.Prvo bi moravi sami več vložiti za zmago,potem pa bi lahko računali tuni na kaj sreče.Glede hrvatov:jaz jih ne morem ker so prepotentni,vendar jim vsaka čast-pokazali so kako se igra za državo.Počakajmo na izjave Požuna ko se bodo vrnili.HAHAHAHAHA,KDO BO KRIV?Vsi samo on verjetno ne.
jixy17
25. 01. 2008 09.42
nemejugat: sreča spremlja hrabre. Drugače pa za vse poznavalce Slovenija je izgubila proti ekipi, ki trenutno igra naljboljši rokomet na svetu, ja lahko bi jih tudi premagali saj se je pokazalo na tem prvenstvu, da lahko premaga vsak vsakega. Če naši ne bi bili dobri nebi bili na Norveškem in zelo malo je manjkalo, da bi se borili za prva štiri meste, kjer pa se bodo zdaj borili naši dragi sosedje zato vas pozivam vse da navijate za njih, Lp.
nemejugat
25. 01. 2008 09.12
Videti je, da tu nekateri komentirajo igro, sami pa komaj dosežejo do daljinca. Naši so se borili, morda niso bili najbolj skoncentrirani v napadu, nasproti pa so imeli odličnega golmana. So pa do sedaj edini, ki so ugnali Norvežane in sodnike, na njihovem parketu, Danci pa bodo morda celo prvaki.
reno
25. 01. 2008 07.11
gruskr kaj teb ni jasno? Niso se borili? ma ti nisi normalen. Pač niso zadeli sedemetrovke smola...ce bi imeli malo vec srece tako kot hrvati bi bla slika verjetno drugacna.
Tadej Žižek 1
25. 01. 2008 00.37
moram potrdit izjave da je danski golman res bil nepropusten :D ... na drugi strani (pa brez zamere) lahko naše vratarje primerjamo z švicarskim sirom =) ... ampak res... danes je šlo vse v mrežo... če bi bili vratarji tako kot z norvežani, nevem kako bi se izteklo ...
Joža3343
24. 01. 2008 23.57
Tako je Hanibal, usega je Janša kriv, gotovo je podkupu sodnike, sumim da je šlo morda celo za davčno utajo ali pa prisluškovanje naši ekipi. Njihova kondiciska pripravljenost je zaradi Janšine inflacije gotovo trpela ker so jedli slabši kruh, morda pa je bilo celo odločilno to da jim Janša ni plačal boljših supreg ki so ključno vplivale na ravnotežje igralcov. Pomoje bi blo treba kr nezaupnico vladi izglasovat!
Patrik_k
24. 01. 2008 22.43
Janša kje si k pridejo na brnik, da jim čestitaš?
rizling
24. 01. 2008 22.40
Vsaka čast fantom,vendar pa mislim da na evropskem (in tudi afriškem) prvenstvu ni ekipe, ki bi tako malo igrala preko kril. Lahko bi jih pustili doma!
24. 01. 2008 21.55
reno,izgleda da ti nisi gledal tekme.Trije neizkoriščeni penali,vsaj osem mrtvih priložnosti,pa bi radi zmagali.Če bi igrali tako borbeno kot včeraj bi še mogoče kaj dosegli.Sicer pa sem že napisal da smo bili dobri le na eni tekmi.Upam da se bo seronja Debelak malo zamislil in bo pod nujno nagnal Požuna.Sicer pa se bo Požun sedaj verjetno posipal z pepelom in trdil da je imel premalo časa za priprave,ker je bil prej trener Kamenica.Še zmeraj trdim da bi dosegli več,če bi Kamenica ostal do konca prvenstva.
matjaz84@gmail.com
24. 01. 2008 21.08
Jap..se strinajm. Naši so odigrali odlično tekmo, obramba je super delovala, izgubili pa so le zaradi nezbranosti v napadu ter na žalost odličnega golmana Dancev. Vseeno pa čestitke našim!
reno
24. 01. 2008 21.04
Tisti, ki ne gledate rokometa ne oddajat komentarjev. Naši so igral res odlicno. že dolgo časa nisem bil tako zadovolen z njihovo igro. Če se poigramo s statistiko, smo izgubili drugi polčas za samo en gol in to proti taki reprezetanci kot je danska.
racjaka@gmail.com
24. 01. 2008 20.55
Hvala bogu da bojo doma ostal bo država vsaj malo prihranila ker nebo treba rokometašov po Pekingu vozt haha
Laska Piva 1
24. 01. 2008 20.39
mal bi si pogledal sodnike...in pol govorili o čem drugem... kdor je gledal tekmo ve o čem govorim... še osnovnošolec bi sodil drugače...sramota za evropo sam naši so vseeno odigrali odlično tekmo!! čestitke!!
Tonček Balonček
24. 01. 2008 20.34
Bolje bi bilo, če se ne bi borili in bi zmagali!!
kamsamo
24. 01. 2008 20.28
Fantje so se borili in to je najbolj važno. Drugače pa se v rokometu rezultat šteje v golih in ne v točkah !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LP
nemejugat
24. 01. 2008 19.57
...GRUSKR.....Danci so bili boljši in zmagali. Njihov golman je naše uničil. Upam da si zadovoljen z odgovorom.
Joža3343
24. 01. 2008 19.56
Za poraz je definitivno kriv Janša! tuki ni druge! takoj treba vlado vržt dol!
janja27
24. 01. 2008 19.54
katastrofa!!! Niti rezultata ne morete napisat?? Obup od obupa!!! Veliko razočaranje nad Pop tv!!