Takoj po prvi etapi, na kateri je bil tretji, je slovenski kolesarski as hitro skočil v tovornjak v lasti njegovega moštva UAE Emirates. Kamere in zvedavi novinarji so mu seveda sledili, a kmalu jih je zdravniška služba poskušala ustaviti. "To počnemo v tovornjaku zgolj zato, ker želimo zaščititi zasebnost kolesarja, ničesar ne želimo skrivati," je novinarjem zagotovil vodja zdravniške službe moštva Adriano Rotunno. A kaj je dvakratni zmagovalec Toura pravzaprav počel v tem tovornjaku? "Če sem iskren, tudi jaz ne bi želel sedeti napol nag v kadi, medtem ko me drugi ljudje gledajo," je potrdil Rotunno.
Zdaj so zbrani novinarji končno bližje resnici. "Preprosto gre za hlajenje s pomočjo ledene kopeli, nič posebnega," je dodal vodja moštvene zdravstvene službe. Zagotovil je, da Pogačar v kopeli ne preživi veliko časa, saj verjamejo, da bi daljši čas v hladni vodi takoj po etapi Pogačarju bolj škodoval kot pomagal. "Dokazano je, da daljši čas v ledeni kopeli ne pomaga pri okrevanju, ravno obratno. Mi zgolj znižamo njegovo telesno temperaturo. Kolesar je manj kot minuto v vodi, ki jo ohranjamo pri zdravi temperaturi. S tem ne želimo pospešiti okrevanja, ampak mu zgolj pomagati, da se po etapi čim prej počuti čim bolje. V tem moštvu sledimo dokazom in zgolj sledimo željam kolesarjev," je proces in razlog zanj opisal Rotunno.
Temperatura vode ni pretirano nizka. "Odvisno je od temperature okolja, v katerem se nahaja kopel. Dokazi nakazujejo, da je optimalna temperatura med 10 in 15 stopinjami Celzija," trdi Rotunno. Glavni kondicijski trener moštva Iñigo San Millán verjame, da ima ta proces v Pogačarjevem primeru bolj psihološki kot fizični učinek. Vodja ekipe Mauro Gianetti je dejal, da je Pogačar osebno zahteval hladno kopel po vsaki etapi. Potrdil je, da bo enaka možnost na voljo tudi vsem ostalim kolesarjem v moštvu.
KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.