Lani je tja kot zmagovalec pripeljal s tehnično prebrisanostjo in predvsem po vratolomnem spustu, ki ga pozna kot lasten žep.
"Živim v bližini v Monaku in to so moje ceste za trening, ki jih pozimi redno uporabljam. Tisti spust bi lahko prevozil z zaprtimi očmi," je med torkovim pogovorom z novinarji v Ljubljani dejal Mohorič.
Na 294 kilometrov dolgo traso ne gre branit zmage: "Te zmage mi nihče ne more vzeti. Realno pa se zavedam, da je ponovna zmaga zelo zahtevna naloga. Ampak verjamem, da imam v žepu dobre karte in iskreno možnost za ponovno zmago. Ta dirka ima zelo širok krog favoritov, precej različnih kolesarjev lahko zmaga."
Zimske priprave so za trenutno 19. kolesarja svetovne lestvice dobro uspele. Za zdaj nima nobenih težav, kar se odraža tudi na prvih dirkah v sezoni. Rezultati so solidni, ne pa vrhunski, je dodal.
"Naslednjih šest tednov je najpomembnejših, zvrstilo se bo osem enodnevnih dirk, ki skupaj predstavljajo spomladanski cilj sezone. To vrhunsko formo želim zadržati do dirke Liege–Bastogne–Liege konec aprila," je dejal in hitro poudaril, da ga mika predvsem Pariz-Roubaix.
"To je dirka, ki si jo najbolj želim zmagati. Potrebuješ veliko sreče, odlične noge in da se tisti dan poravnajo zvezde," o glavnem cilju pomladi razpreda Mohorič.
Na večini kasnejših klasik se mu bo v ekipi pridružil Matevž Govekar, ki ga v San Remu ne bo. Bo pa moral Mohorič dirkati proti Slovencu, ki vselej cilja visoko. Pravzaprav ni odgovora na vprašanja o razpletu, v katerem ne bi govoril o Tadeju Pogačarju.
"Mislim, da so vse karte odprte in da bo dirka zelo zanimiva. Mogoče se na spustu ne zgodi nič in se napademo v zadnjih dveh kilometrih. Mogoče bo oklevanje že na Poggiu in pride do sprinta manjše skupine oziroma okrnjene glavnine, mogoče pa bo Tadej vsem pomahal v slovo že na Cipressi in bo drugače kot v preteklih letih," je nasmejano povedal Mohorič.
Zaveda se tudi, da presenečenj tokrat ne bo. Vseeno od pristopa ne odstopa. "Taktike ne morem spreminjati. Nisem tisti, ki bi lahko naredil razliko na vzponu. Tisti, ki jo lahko, je predvsem Pogačar. Moral bo poskusiti. Sam se bom kar najbolje prilagodil na to in skušal igrati na svoje karte v spustu ter zadnjih dveh kilometrih. Ampak tu je še 20 kolesarjev z realnimi možnostmi."
Med njimi je zagotovo Pogačar, ki je z razlogom eden izmed glavnih favoritov za sobotno dirko. "Tadej je trenutno številka ena svetovnega kolesarstva in specialist za čisto vsak teren, razen mogoče v sprintih glavnine. Realno je on kolesar, ki bi lahko zmagal na vseh petih spomenikih, je pa Milano–San Remo zanj najtežje dosegljiva zmaga, saj je dirka tako odprta in krog favoritov zelo širok," je še pristavil član Bahrain-Victoriousa.
Skoraj 300 kilometrov dolga preizkušnja je namreč specifična. Ne gre toliko na moč kot na ostalih dirkah. Dokaz je Mohorič sam. "Lani nisem bil vrhunsko pripravljen, vračal sem se po poškodbi, a zmagal. Že to precej pove o razpletu dirke. Resda ne more zmagati kar nekdo, bo pa kar težko za Tadeja. A ima realne možnosti, da tudi v soboto odkljuka enega izmed ciljev," še enkrat več omeni svojega rojaka, ki ga zelo spoštuje in ceni.
Bi pa svojega rojaka na zmago pustil čakati še kakšno leto. "Bil bi že čas, da kdo obrani zmago," je za konec pogovora pristavil Mohorič.
Milano-San Remo je zadnji dvakrat zapovrstjo osvojil Švicar Erik Zabel v letih 2000 in 2001. Največ zmag, sedem, ima legendarni Belgijec Eddy Merckx.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.