
Podžupan Mestne občine Ljubljana Slavko Slak pravi, da se bo nov stadion zagotovo zgradil. »Odločitev o gradnji stadiona je bila sprejeta že pred 2 leti, ko se je MOL odločila kupiti zemljišče za izgradnjo novega stadiona,« pravi Slak. Mestna občina Ljubljana (MOL)je pred letom in pol od SCT- ja kupila zemljišče v Stožicah nasproti soseske BS-3. Tam naj bi se tudi zgradil nov sodoben stadion za nogomet. Po dolgotrajnem sodnem postopku zaradi plombe na eni od parcel, je bil nov lastnik zemljišča (MOL) prejšnji mesec končno vpisan v zemljiško knjigo.
»Treba je vedeti, da je zemljišče največji problem v Ljubljani, če gradiš velike objekte. Problem lastništva, denacionalizacijski postopki, idr…« ob problemu stadion poudarja mestni svetnik LDS Peter Božič, ki je tudi velik ljubitelj nogometa in se je v zadnjih letih zelo prizadeval, da bi Ljubljana dobila nov stadion.
Lokacijsko in gradbeno dovoljenje za sanacijska dela v Stožicah na občini že imajo, po besedah podžupana Slaka pa bo v kratkem objavljen mednarodni razpis za investitorje, ki bi bili pripravljeni vložiti denar v projekt novega stadiona. Po nekaterih ocenah bi gradnja stadiona in spremljajočih objektov stala 27 milijonov evrov.
Podžupan Slak verjame v uspeh razpisa za investitorje: »V zadnjem tednu dni me je klicalo nekaj ljudi iz različnih evropskih držav in se zanimalo za naš projekt. Če bomo uspeli z razpisom verjamem, da bomo imeli v Ljubljani v 2 – 3 letih nov stadion«.
V naslednjih dneh bo občina objavila tudi razpis za direktorja družbe Stadion d.o.o., ki bo zadolžena za izpeljavo gradnje stadiona. Kdo so kandidati za naslednika Marjana Rekarja, ki je konec februarja odstopil z mesta v. d. direktorja, še ni znano.
Gaber je za obnovo Plečnikovega stadiona

Drugačno mnenje o rešitvi problema stadion kot na ljubljanskem Magistratu ima minister za šolstvo znanost in šport dr. Slavko Gaber: »Zdi se mi, da je obnova stadiona za Bežigradom bližje mogoči uresničitvi in izvedbi kot gradnja novega stadiona. Je tudi finančno bolj racionalen poseg.«
»Problem bežigrajskega stadiona je še vedno nerešen denacionalizacijski postopek. S križevniki in OKS-om se ne da dogovoriti nič. Oboji od mesta zahtevajo nemogoče. Tudi zato smo se odločili za nakup zemljišča v Stožicah,« pa pravi mesti svetnik Peter Božič.
Tudi načelnik oddelka za urbanizem Igor Jurančič se ne strinja z ministrom Gabrom. »Za nov stadion potrebujemo 7 hektarjev zemljišča, ki ga na lokaciji Plečnikovega stadiona ni! Lokacija v Stožicah je tudi dobro vpeta v prometno omrežje, saj je v neposredni bližini ljubljanska obvoznic,« Pravi Jurančič.

»Če bi se slučajno zgodilo, da ne bi dobili nobenega investitorja za nov stadion, bomo začeli razmišljati tudi o obnovi starega stadiona. Zelo težko bi namreč tak sodoben objekt zgradili samo iz javnih sredstev,« pa obnovo Plečnikove razvaline ne izključuje podžupan Slak.
Arhitekt Boris Leskovec velja za enega največjih strokovnjakov na področju arhitekture športnih objektov pri nas. »Po zasnovi bi moral biti stadion najsodobnejši z multifunkcionalno izrabo. Taki športni objekti so dragi, investicije so velike, zato je potrebno stremeti, da je čez vse dni v letu čim bolj zaseden,« pravi in dodaja, da bi za slovenske razmere zadostoval stadion za 20.000 gledalcev.