
Toda po besedah ministrskega predsednika Jeana Chretiena Kanada ne namerava spremeniti zakona o oglaševanju tobačnih izdelkov, tako da je usoda montrealskega dirkališča še vedno pod vprašajem.
Kot je še dejal Chretien, bo vlada imenovala ministra za regionalni razvoj, ki bo pri moštvih formule 1 lobiral, da bi dirka ostala v Kanadi. Po navedbah tamkajšnjega turističnega urada si tudi gospodarska zbornica Quebeca želi zadržati tekmovanje, ki vsako leto navrže približno 80 milijonov dolarjev dobička.
Pet dirkalnikov formule 1, vključno s Ferrarijem petkratnega svetovnega prvaka Nemca Michaela Schumacherja, se v prvi vrsti financira s pomočjo denarja, ki ga zagotovijo veliki tobačni proizvajalci.
Podobne težave so bile tudi v Belgiji, a je vlada v Bruslju že nekoliko omilila omejitve glede prepovedi tobačnega oglaševanja, tako da naj bi se formula ena v prihodnje znova vrnila na dirkališče v Spa Francorchampsu. Podobnih ukrepov si želijo tudi v Kanadi, tako da so montrealski trgovci že pripravili protest, s katerim bi zvezno vlado Kanade in vlado Quebeca prisilili, da reši usodo dirke.