Nekateri športniki so tako nesebično darovali milijone za pomoč nemočnim, spet drugi so ustanovili številne fundacije in svojega delovanja ter obdarovanja niso prenehali tudi po koncu športne poti. Eden najbolj velikodušnih je nekdanji teniški igralec Andre Agassi, ki se ga številni spominjajo kot enega največjih kraljev teniških igrišč vseh časov. Med kariero je gradil tudi uspešno človekoljubno misijo, ki jo je nadaljeval tudi po slovesu od teniških igrišč. Tako je prispeval h gradnji klinike za otroke in ustanovil kar nekaj fundacij. Pred 15 leti je tako v Las Vegasu odprl brezplačno šolo za osirotele otroke, skupno je v ustanovo vložil več kot 35 milijonov dolarjev, svojo misijo pa nadaljuje, saj trenutno gradi še eno izobraževalno ustanovo.
Veliko srce ima tudi nogometaš madridskega Reala, Cristiano Ronaldo, ki se mu je na bančni račun v preteklem letu steklo več kot 227 milijonov evrov, tudi te pa je tako kot vsako leto podelil v dobrodelne namene. Za žrtve potresa v Nepalu naj bi daroval nekaj milijonov, z visokim zneskom pa je pomagal tudi žrtvam cunamija v Indoneziji. Pred dvema letoma so ga prosili za pomoč 10-mesečnemu otroku, saj si njegovi starši niso mogli privoščiti operacije, ki bi znašala 83.000 evrov. Ronaldo je staršem poklonil nekaj svojih stvari, hkrati pa pokril tudi stroške posega. "Oče mi je vedno govoril, da kadar pomagaš drugim, te Bog obdari dvojno. In prav to se mi dogaja v življenju. Kadar sem pomagal drugim, mi je Bog pomagal še malo bolj," je priznal zvezdnik galaktikov, ki delež svojega dohodka nameni tudi Centru za zdravljenje raka, v katerem se je zdravila tudi njegova mama.
Izjemno dobrodušni so tudi košarkarji, med njimi eden najbolj priljubljenih članov lige NBA, Dikembe Mutombo, ki kljub slavi ni pozabil na svoje afriške korenine. Med kariero je tako osnoval fundacijo, s katero se trudi izboljšati življenjski standard v Kongu, odigral pa je tudi kar nekaj tekem po Afriki, v sklopu projekta 'Košarka brez meja'. Za gradnjo bolnišnice v Kongu je namenil 15 milijonov dolarjev, leta 1996 pa je ženski košarkarski ekipi kril stroške dresov in potovanja na olimpijske igre v Atlanto, njegovi dobrodelnosti tudi danes ni videti konca.
Eden najboljših košarkarjev zadnjih let, LeBron James, je za izobraževanje mladine namenil 2,5 milijona dolarjev, dodatnih 3,5 pa preostalim človekoljubnim organizacijam. Šolanje je očitno zelo pomembno tudi Davidu Robinsonu, ki je s petimi milijoni pomagal akademiji v najrevnejšem predelu San Antonia, ki pomaga mladim pri vpisu na univerzo. Skupaj z ženo sta ustanovila tudi svojo izobraževalno ustanovo, imenovano Carver akademija, ki ji je za začetek namenil 22 milijonov.
Tudi velikan golfa, Tiger Woods, ki je kot prvi športnik zaslužil milijardo samo z nagradami, morda ni ravno prvo ime, na katerega bi pomislili v zvezi z dobrodelnostjo, temveč je svoj čas prve strani polnil z ljubicami in prevarami. Kljub temu je Woods lep delež svojega prihodka namenil humanitarnim namenom, po Ameriki je tako osnoval centre, ki pomagajo otrokom pri učenju golfa, ob tem pa organizirajo tudi izobraževalne programe za neprivilegirane otroke. Prek svoje fundacije Tiger Woods je golfist namenil še več kot 30 milijonov za pomoč študentom, ki si ne morejo privoščiti dragega univerzitetnega šolanja.
KOMENTARJI (31)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.