
Po več kot štiriurnem čakanju so izza tesno zaprtih vrat prikorakali vidno izžeti akterji planiške tragikomične nanizanke, katere zadnjega dela še ni na vidiku. Generalni sekretar Branko Dolhar, ki je najodgovornejši za zamudo in nepravilnosti pri planiškem poročilu, je bil po sestanku redkobeseden. Janez Gorišek, predsednik Športnega društva Planica, pa je sporočil, da naj bi do končnega planiškega poročila manjkal le še odstotek. "Sprejeli smo vse od postavke, ki tvori finančni izplen. Stvar je podana," je optimističen Gorišek.
Utrujeni predsednik Smučarske zveze Slovenije Stane Valant pa je planiško zgodbo podaljšal še za sedem dni.
"Današnja seja je potekala predolgo. Pa vendar smo imeli premalo časa in premalo podatkov, da bi prišli do končnega finančnega poročila. In istočasno ugotovili, da je pri poslovanju prišlo do niza nepravilnosti, ki jih je ugotovila tudi revizijska hiša. Večina članov se s tem ni strinjala, pa vendar mislim, da je bil duh celotne seje zelo pozitiven."

V pozitivnem duhu so ugotovili tudi to, da so se planiške številke od julija do oktobra zasukale s stotih milijonov tolarjev dobička v izgubo. "Imamo za 17 milijonov neplačanih obveznosti iz tekoče sezone," je priznal Valant.
Kdo je odgovoren za vse te zdrahe?
Novi Organizacijski komite Planica še ni oblikovan, generalnemu sekretarju Dolharju pa naj bi bila vrata vanj zaprta, Gorišek pa naj bi deloval le v vlogi nekakšnega staroste.
Smučarska zveza se je glede odgovornosti in sankcijah po vseh planiških peripetijah odločila molčati. Valant je namreč dejal, da je namen Organizacijskega komiteja opozarjati na nepravilnosti, o odgovornosti pa bodo odločali drugi.
Pristojni državni organi so bili z izsledki planiške revizije za razliko od javnosti seznanjeni, vendar želje ali potrebe po ukrepanju očitno ni.
Planica in njena neskončna zgodba
Sicer ima Planica za seboj kar dolgo zgodovino takšnih ali drugačnih težav oziroma zdrah. Bolj kot prizorišče prestižnih tekem v smučarskih skokih postaja Planica le poligon za spopad različnih interesov. Ti pa so bolj ali manj povezani z denarjem.

Običajno se strasti razplamtijo vsakič, ko se začne preštevati izkupiček po planiški tekmi, letos pa so se težave začele že pred njo. Pomanjkanje denarja, pa vprašanje, kdo je odgovoren za pripravo objektov, in odstopna izjava predsednika Organizacijskega komiteja Miloša Kovačiča so planiško prireditev postavili pod vprašaj. Tekma je bila februarja, Smučarska zveza pa je nepopolno finančno poročilo dočakala šele v začetku poletja. Planiški organizatorji so obtožbe o domnevnih nepravilnostih vztrajno zavračali. Gorišek je na primer trdil, da je nepopolna oddaja finančnega poročila povsem običajna zadeva:"Takih stvari je veliko. To so normalne stvari, ki se pojavljajo v vsakem društvu."

Pri Smučarski zvezi Slovenije so bili prepričani, da kar tako po domače v Planici vendarle ne gre in zagrozili, da bodo ugotovljene nepravilnosti posredovali javnosti.
Vmes so bile še grožnje smučarske zveze z vrnitvijo tekme Fisi, zgodba zase so planiški objekti. Skratka, Planico je mogoče še najbolj slikovito opisati kot kokoš, ki nese zlata jajca. Čigava bodo, pa je vprašanje, okrog katerega se v Planici vse vrti.