Brigita Langerholc je v drugi predtekmovalni skupini na 800 m osvojila drugo mesto s časom 2:05,95, medtem ko je Jolanda Čeplak v četrti skupini slavila s časom 2:02,82. Polfinale bo v soboto.
Čeplakova, nosilka najboljše dvoranske znamke na svetu na 800 m, je vodila od štarta do cilja in se zanesljivo uvrstila v sobotni polfinale. "Celoten tek sem imela pod nadzorom. Ko sem začutila, da so se mi tekmice približale, sem malce pospešila. Priznam, da me je 20-minutna zamuda nekoliko iztirila, saj nisem bila najbolje ogreta, pa tudi najboljšega občutka nisem imela. V polfinalu bo potrebno teči veliko hitreje," je po prihodu v cilj dejala Čeplakova.
Langerholčeva, druga slovenska tekačica na tej razdalji, je imela veliko srečo, saj se je izognila padcu kar treh atletinj v njeni skupini. Gorenjska atletinja se je z zvrhano mero gimnastičnih spretnosti izognila kočljivemu položaju, na koncu pa je bila skupaj z Rusinjo Tatjano Petljuk edina tekmovalka, ki je končala preizkušnjo. "Moja preizkušnja je pokazala vse pasti, ki jih prinaša tek v dvoranah. Imela sem veliko srečo, da sem bila v tistem trenutku na zunanjem delu proge, v nasprotnem primeru ...," je dejala Langerholčeva.
Zlatnar končno 13.
Na atletskem dvoranskem evropskem prvenstvu v Birminghamu se je od 14-članske slovenske odprave prvi predstavil Damjan Zlatnar, ki se je v teku na 60 metrov z ovirami v drugi polfinalni skupini s časom 7,85 osvojil osmo mesto, prvenstvo pa je končal na skupno 13. mestu.
"Vse možnosti za dober izid sem zapravil na startu, ki je bil naravnost porazen," je polfinalni nastop komentiral Zlatnar in dodal: "Po jutranjem teku sem imel dober občutek, hkrati pa sem prepričan, da imam še nekaj rezerve. V polfinalu se mi ni izšlo, dosegel sem celo najslabši letošnji izid, v primerjavi z jutranjim tekom pa počasnejši kar za osem stotink."
Zelo uspešen je bil tudi Miran Vodovnik, ki se je s četrtim dosežkom kvalifikacij (19,88 m) v metu krogle prebil do velikega finala, ki bo na sporedu danes ob 17.50. V kvalifikacijah je kroglo najdlje zalučal Danec Joachim Olsen (20,93), v njegovi lasti pa je tudi letošnji najboljši dosežek na Stari celini (21,63).
Štajerski orjak je začel dokaj rezervirano (18,53), druga dva poskusa pa sta bila veliko boljša (19,56 in 19,88). "Prvi cilj sem izpolnil, čeprav nisem dosegel dvajset metrov, kar sem načrtoval. Imam nekaj težav s poškodovanim prstom, a očitno se da tudi v teh okoliščinah dobro metati. V finalu bo potrebno imeti trezno glavo," je kvalifikacijski nastop komentiral Vodovnik.
V polfinale z najboljšim izidom v čakalnici
Zlatnar je v prvi predtekmovalni skupini osvojil četrto mesto (7,78), med šestnajst najboljših pa se je uvrstil z najboljšim izidom med tekmovalci, ki so bili na čakalnem seznamu. Preboj v polfinale so si zagotovili po trije najboljši atleti iz štirih predtekmovalnih skupin in štirje tekmovalci po času.
Poljanec obtičal v kvalifikacijah, Buč odstopil
Skakalec s palico Andrej Poljanec pa je svoje nastope že končal. Preskočil je 5,20 m, nato pa trikrat neuspešno naskakoval 5,40 m. V ZDA živeči skakalec s palico v tej konkurenci ni imel realnih možnosti za uvrstitev v finale. V "B'ham" je prispel z najslabšim izhodiščem med vsemi nastopajočimi (5,40 m), kar je tudi njegov osebni rekord, pa tudi norma je bila postavljena izjemno visoko (5,70 m).
Boštjan Buč ni končal svojega nastopa v drugi kvalifikacijski skupini teka na 3000 m, Velenjčan je odstopil 1400 m pred ciljem. Srednjeprogaš iz Šaleške doline je "ponovil vajo" iz leta 2005, ko je na dvoranskem EP v Madridu ravno tako odstopil. Buč je le v uvodnih krogih držal korak s tekmeci, nato pa iz kroga v kroga vse bolj zaostajal, sedem krogov pred ciljem pa dokončno odstopil.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.