Jeseničanom vse, Ljubljančanom nič!

Ljubljana, 20. 11. 2007 19.06 |

Matic Flajšman
21

Jeseniški hokejisti so po treh zaporednih porazih le dočakali novo zmago, medtem ko so Ljubljančani klonili na gostovanju v Salzburgu.

Hokejisti Acroni Jesenic so brez večjih težav v Podmežakli premagali madžarsko Albo. FOTO: Damjan Žibret
Jeseniški hokejisti so kot vse kaže pozabili na krizo dolgo tri tekme, saj so končno vknjižili nov par točk. V dolgočasni tekmi proti madžarskemu prvaku Albi iz Szekesfehervaja so dosegli spodbuden rezultat in ob koncu do vrha napolnili mrežo trenutno zadnjega moštva lige EBEL. Gledalci, v dvorani Podmežakla se jih je zbralo kakih 2000, so na prvi zadetek čakali vse do 23. sekunde druge tretjine, ko je Markus Matthiasson po podaji sonarodnjaka Connya Strömberga končno zatresel mrežo Madžarov. Nato je bilo vse lažje in Jeseničani so z zadetkom kronali skorajda vsako napako gostov. Najprej je bil po odbitem ploščku natančen kapetan Acronija Dejan Varl, golijado je nadaljeval Derek Bekar, končni rezultat sila uspešne druge tretjine pa je postavil Paul Healy.

Trener razbitih Madžarov Jan Jasko je nato ukrepal in v vrata poslal reprezentančnega vratarja številka ena, Krizstiana Budaya, a to ni prineslo rezultatskih sprememb. Kljub vsemu pa so hokejisti Albe dočakali svoj srečni trenutek, in sicer je odbito ploščico za hrbet danes dobro razpoloženega Andreja Hočevarja poslal Artyom Vaszyunin.

Acroni Jesenice – Alba Volan 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)
Matthiasson (21.), Varl (26.), Bekar (30.), Healy (34.); Vasjunin (57.)

Zmajčki korak do uspeha

Hokejisti ZM Olimpije pa so gostovali pri letos sila ranljivem Salzburgu. Igralci iz Mozartovega mesta pa so velik del posla opravili že v prvem delu tekme. Vratarja Alexa Westlunda je v šesti minuti načel Douglas Lynch, vajo pa je tri minute kasneje ponovil še Dieter Kalt. V drugi tretjini so zeleno-beli hokejsti pokazali več želje po zadetku, a tudi najlepših priložnosti niso izkoristili. Strnjene obrambne vrste so gostitelje obračuna oddaljile od zadetka, vseh dvajset minut pa so prednjačili prav igralci iz slovenske prestolnice.

Pritisk pa je prvi resen rezultat prinesel v drugi minuti zadnje tretjine, ko je Tomaž Vnuk le zatresel mrežo lanskih pravakov lige EBEL. Ljubljančan Vnuk, ki se je pred letošnjo sezono vrnil v Tivoli je z zadetkom postavil tudi končni rezultat tekme. Trener Ljubljančanov Mike Posma je sicer v zadnji minuti na led poslal še šestega igralca, iz vrat je odšel zelo solidni Westlund, a tudi zadnje nalete slovenskih prvakov so Avstrijci zaustavili.
Tomaž Vnuk je bil strelec za ZM Olimpijo.
Tomaž Vnuk je bil strelec za ZM Olimpijo. FOTO: Damjan Žibert

Red Bull Salzburg – ZM Olimpija 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Lynch (6.), Kalt (9.); Vnuk (42.)

KOMENTARJI (21)

DarthRevan
21. 11. 2007 14.00
Polo19sdi - še vedno je Olimpija zmagala zato ker so Jeseničani enostavno pri tri nula nehali igrat in to se jim je maščevalo. Kot je rekel JanZ, predvsem so Jeseničani pokazali, kako se hokeja NE igra - tako slabo igro sem nazadnje videl ob začetku sezone na Jesenicah proti KAC-u, samo da smo takrat nekako speljali skozi z 2-1, rešil nas je pa Lix. Prejšnji petek na Jesenicah, ko so Jeseničani dobili v 8 minutah 4 gole ni skoraj nihče več verjel, da Podmežakla ne bo padla že takrat - še posebej zato ker Dunaj NI nehal igrat, pa samo jih vseeno potisnili nazaj in obrnili rezultat... Hokej je šport in v športu se lahko zgodi marsikaj. Jeseničani so do sedaj izgubili 7 tekem od 23, in so NAJMANJKRAT PORAŽENA EKIPA EBEL, Dunaj je pa pred nami zato ker je večkrat izgubil po podaljških/penalih in na ta način dobil pike.
polo19sdi
21. 11. 2007 13.32
Sory ampak rezultat šteje. Bilo 3:0 pa ste zgubil. Sicer pa je itak vseeno men je važno da je dober hokej, pa naj zmaga najboljši. V nedeljo so zmagal zmaji, drug dan pa bodo železarji.
JanZ
21. 11. 2007 12.35
V nedeljo so predvsem Jeseničani pokazali - kako se hokej ne igra - predvsem v zadnji tretjini seveda! Polo, če je pa igra Olimpije v nedeljo vse, kar ta ekipa zmore (in v bistvu tako tudi je), se pa jaz s tem ne bi ravno po forumih hvalil! Kako ste pa predstavili igro Olimpijinega hokeja tistim 3 gledalcem proti Albi?!
polo19sdi
21. 11. 2007 11.56
Sej smo vam v nedeljo pokazal kako se igra hokej ;)
hot-shot69
21. 11. 2007 11.43
robi.jurca (Itk nimate gor na gorenskem kej druzga počet k na šiht hodt pa hokej spremlat....to vam je bistvo življenja!!!...) Ti pa mislš, da v velemestu živiš, k se lahko primerja z Dunajom, Prago, Parizom, Londonom...v resnici pa vas ne mormo niti z Zagrebom primerjat. Sramota, kakšno prestolnico imam...
hot-shot69
21. 11. 2007 11.38
Ljubljana, 250000 prebivalcev(al pa 50 več, sj nevem:)), Jesenice z okolico 25000 prebivalcev. Se prav, če pride 2000 ljudi je isto, kot če bi v LJ na Albo prišlo 20000 ljudi :) Res je, da sm vse skupej poenostavu, samo vseen vam da predstavo, da se nehate kurčit, da je blo samo 2000 folka na tekmi.
kgb@akcija.net
21. 11. 2007 10.18
enkrat ni bla dvorana polna pa se ze neki zezate-ko je na Jesenicah najmanj ljudi na tekmi bi pomeni da bi bla taka stevilka rekordna za tivoli(razen kadar pridejo jeseničani dol)
_gustl_@email.si
21. 11. 2007 10.15
kje ste močvirniki še 13 tekm je od tega jh morte 12 zmagat če hočte pridt med 6! nm pa sam še 4 zmage mankajo,toj pa zato ker pr ns igramo hokej vi se pa napenate pa eno politko se greste!!!!!!!če ne znate hokeja igrt raj nehejte!!!!
Primož Janc
21. 11. 2007 09.26
2000 gledalcev je okoli 1500 več, kot se jih običajno zbere v ljubljani, razen če seveda ni prost vsto (pregovorna škrtost se je že davno preselila v ljubljano). Sicer pa je na jesenicah dvorana premajhna ob derbijih .... slabše tekme, kot so proti Albi ali Olimpiji pa si res ne zaslužijo velike pozornosti :)
robi.jurca@gmail.com
21. 11. 2007 07.35
"v dvorani Podmežakla se jih je zbralo kakih 2000" Da mi ne bo še kdaj kšn zamašen gorenc reku da so tribune v podmežakli zmeri polne.... vsi sm nabijate!!! Itk nimate gor na gorenskem kej druzga počet k na šiht hodt pa hokej spremlat....to vam je bistvo življenja!!! Olimpija prvak
CezDrnInStrn
20. 11. 2007 23.54
Samoo....nekej je pa res!Olimpija je igrala zelo dobro!Pa za Jesenice bo tudi v redu,če bo Olimpija premagovala ekipe,da bomo mi med prvih 6!**Vsako piko,ki jo vzamejo jodlarjem bo super za Jesenice!!Go Olimpija..borite se!**Derbi pa......pomoje bo decembra rekordna zmaga nad Olpmijo,vas bomo nasul za vse nazaj!!!!
20. 11. 2007 23.23
žabe se utrjujejo na predzadnjem mestu:)
Alteist
20. 11. 2007 22.56
Ja Gorenčki, neki vam pa more ostat v lajfu, k druzga nimate... =)
gregson3@gmail.com
20. 11. 2007 22.25
Evo vam žabarji kje ste zej. Spet ste pušnil. Nov dokaz, da nimate pojma. Čestitke jeseničanom. Bravo. VSI ZA ŠAMPIJONE RDEČE!!!!!!!!!!!!!!!!
cato@email.si
20. 11. 2007 22.23
vwpassat2000 in mike99 dwe zabciii k isto regljataa heeh,a sta to skupi pisala al kwa. ;)
hollabackgrl
20. 11. 2007 22.18
VSI ZA ŠAMPIJONE RDEČE!!! mah govorte kar hocte,lestvica kaze rezultat vsi smo na drugmu mestu..jesenice z ene strani, olimpija pa z druge:Dsam a ni smesn ko prejsn let ni blo nbenga prahu okol ebel lige, letos k so pa zabarji not pa povsod clanki pa ankete pa kva js vem se vse....ljubljana sux!
vwpassat2000@email.si
20. 11. 2007 22.04
mike99 | 20.11.2007 | 20:53 kva je plavzarji, ovceeee mee meee meee. Drgac pa v salzburgu so padale batine, Groza in Intranuovo sta naucila jodlarje kozjih molitvic, ha ha. Na naslednjem derbiju ste pa se plavzarji na vrsti! Dej groza je navadna ovca. Smo videli zadnjic kaksen je, ko ga je Raza povozil. Komaj se je pobral in tud pisnu ni vec nobene do konca tekme:)
dusankiss
20. 11. 2007 21.19
Red Bull Salzburg – ZM Olimpija 2:1* (2:0, 0:0) kwa je a zdej bote pa s pomočjo medijev zmagal al kwa ...jest ne znam to zračunat kr so zgorej napisal ...od kje jim rezultat 2:1 ???? a to zdej urednik predvideva da en gol bote pa mrbit dal al kwa??