Jeseničani spet na prvem mestu

Ljubljana, 02. 12. 2007 19.18 |

STA, T.Š.
7

V 27. krogu hokejske lige EBEL je Olimpija zmagala na Dunaju, Jeseničani pa so v Linzu po zaostanku 0:2 zmagali po penalih.

Egon Murič (levo) je zadel dvakrat.
Egon Murič (levo) je zadel dvakrat. FOTO: Damjan Žibert

Hokejisti ZM Olimpije so presenetljivo vodili po prvi in tudi po drugi tretjini na Dunaju. Ljubljančani so vodili z 2:1 po prvih 20 minutah, ko je z igralcem več po strelu branilca Kevina Mitchella odbiti plošček v gol spravil Brendan Yarema. Na 1:1 je izenačil, prav tako z igralcem več, Pascal Rheaume, na 2:1 pa je s svojim drugim zadetkom v zelenem dresu, le 18 sekund pred iztekom tretjine, povišal Brian Felsner.

V drugi tretjini je dvakrat zapored mladega vratarja Dunajčanov Floriana Weisskircherja premagal Egon Murič, prvič v 34., drugič pa v 36. minuti. Izid je v 37. minuti znižal Dan Bjoernlie. Na 5:2 je v 40. minuti povišal branilec Andrej Tavželj.

Na začetku zadnje tretjine se je trener domačih odločil za zamenjavo vratarja, v gol je stopil Walter Bartholomäus. Veliko prekinitev, izključitev (kar 18 minut za obe moštvi) in nič zadetkov je zaznamovalo zadnjih 20 minut, zmaji pa so se veselili točk v avstrijski prestolnici. Žal je Olimpija že izpustila možnost uvrstitve do šestega mesta, ki ponuja v drugem delu sezone dvoboje s tekmeci v zgornjem delu lestvice.

------------------------------------------------------------------------------------

Vienna Capitals - ZM Olimpija 2:5 (1:2, 1:3, 0:0)
Dvorana Albert Schulz, gledalcev 3500, sodniki: Haas, Neuwirth, Riener (vsi Avstrija).
Strelci: 0:1 Yarema (Jardine, Kužnik, 8.), 1:1 Selmser (Fairchild, 10.), 1:2 Felsner (Vnuk, Murič, 20.), 1:3 Murič (Mitchell, Felsner, 34.), 1:4 Murič (Kužnik, 36.), 2:4 Bjoernlie (Fox, 37.), 2:5 Tavželj (Yarema, Zupančič, 40.).
Kazenske minute: Vienna Capitals 14, ZM Olimpija 22.

Jeseničani so preobrnili izid in se veselili zmage po kazenskih strelih.
Jeseničani so preobrnili izid in se veselili zmage po kazenskih strelih. FOTO: Damjan Žibert

Jeseniška vztrajnost poplačana
Jeseničani so se z zmago v Linzu in od porazu Dunaja ponovno zavihteli na prvo mesto lestvice lige EBEL. Po prvi tretjini brez zadetkov je na začetku drugega dela, v 35. minuti, za domače zadel Brad Tiley, kar je bil tudi izid po 40 minutah dvoboja v Linzu.

Jeseničanom ni kazalo dobro, ko je Martin Hohenberger po vrnitvi iz kazenske klopi ušel v protinapad in premagal Roberta Kristana za 2:0 na začetku tretje tretjine. Vendar se vztrajni Gorenjci niso predali in prvi zadetek za železarje je dosegel Miha Rebolj v 46. minuti. Gostje so bili v zadnjem delu boljši tekmec, pritisk pa je obrodil sadove v 60. minuti, ko je zadel Tomi Hafner.

V podaljšku zadetkov ni bilo, pri kazenskih strelih pa so bili spretnejši železarji, odločilni zadetek je zabil Šved Conny Strömberg.

Linz - Acroni Jesenice 2:3 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 0:1) - po izvajanju kazenskih strelov
Mestna dvorana, gledalcev 3200, sodniki: Berneker, Hofer, Peiskar (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 Tiley (34.), 2:0 Hohenberger (Leahy, Shearer, 43.), 2:1 Rebolj (Kovačevič, Jakopič, 46.), 2:2 Hafner (59.).
Strelec iz kazenskega strela: Strömberg.
Kazenske minute: Linz 10+10 (Purdie), Acroni Jesenice 8.

Pri zmagi Innsbrucka proti Salzburgu je kar tri zadetke dosegel Tomaž Razingar. Presenetila je madžarska Alba, ki je sredi Beljaka slavila s 6:3!