Jeseničani spet četrti

Jesenice, 02. 03. 2007 21.31 |

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 51. kroga avstrijske lige Ebel premagali Innsbruck s 4:3.

Jeseničani so premagali Innsbruck
Jeseničani so premagali Innsbruck FOTO: POP TV

Manj kot minuto so potrebovali domači hokejisti, da so prvič premagali vratarja gostov Clausa Dalpiaza. Toda tako hitro kot se je v 47. sekundi - ob igralcu več - jeseniški nalet začel, se je tudi končal. Med četrto in šesto minuto so imeli Avstrijci skoraj 90 sekund na ledu dva igralca več, premoč pa so uspešno kronali z dvema zadetkoma. Pierre Dagenais je najprej zadel ob razmerju moči 5-3, nato pa še enkrat le nekaj sekund preden se je na led vrnil kaznovani Marcel Rodman. Toda tudi vodstvo Innsbrucka ni bilo dolgo, v deveti minuti je, spet ob številčni prednosti, izenačil prav starejši Rodman. Naslednji zadetek so sodniki domačim razveljavili, zato pa je bilo vse v redu s tretjim, ko sta hitro akcijo izpeljala Marcel Rodman in Aaron Fox, slednji pa je spretno ukanil Dalpiaza.

Druga tretjina se je končala brez zadetkov, predvsem po zaslugi obeh vratarjev, ki sta nekajkrat vrhunsko posredovala. Avstrijski se je moral potruditi ob napadih bratov Rodman, Gregor Polončič pa ga je s silovitim strelom zadel v čelado. Na drugi strani je bilo Glaviču najbolj vroče v 39. minuti, ko je iz bližine dvakrat poskušal spretni Dagenais.

Zadnji del se je za domače začel šokantno, z napako Glaviča in izenačujočim zadetkom v 27. sekundi ter na drugi strani še enim nepriznanim golom domačih v 42. minuti. Jeseničani so nato močno pritisnili, sodniki pa dopuščali vse bolj trdo igro. Polončič je v 48. minuti osamljen streljal čez gol namesto v mrežo, Varl je v 53. zadel vratnico, varovanci Matjaža Kopitarja pa so si pripravili še nekaj priložnosti. Nazadnje so se napadi le obrestovali in v 56. minuti je Marcel Rodman s svojim drugim zadetkom popeljal svojo ekipo v vodstvo, ki je zdržalo tudi nalet gostov brez vratarja v zadnje pol minute. Z zmago proti neposrednim tekmecem za končnico so Jeseničani zdaj spet na četrtem mestu, saj je Dunaj visoko izgubil proti Linzu.

* Dvorana Podmežakla, gledalcev 2900, sodniki: Hascher, Kaspar, Rambausek (vsi Avstrija).
* Strelci: 1:0 D. Rodman (M. Rodman, Fox, 1.), 1:1 Dagenais (Unterluggauer, Elik, 5.), 1:2 Dagenais (Lecompte, Elik, 7.), 2:2 M. Rodman (Robar, Fox, 9.), 3:2 Fox (M. Rodman, Krajnc, 16.), 3:3 Moessmer (Unterluggauer, Elik, 41.), 4:3 M. Rodman (Fox, 56.).
* Kazenske minute: Acroni Jesenice 8, Innsbruck 18.