Jeseničani slavili doma

Jesenice, 03. 01. 2006 20.48 |

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 26. kroga mednarodne lige premagali ZM Olimpijo.

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 26. kroga mednarodne lige premagali ZM Olimpijo z 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Igralci obeh moštev so že v prvem delu svoj del naloge za dobro tekmo izpolnili solidno, manjkali so le zadetki, od katerih pa sta bili obe moštvi dokaj oddaljeni. Za odtenek nevarnejši so bili domači, ki so bili aktivni s streli od daleč, medtem ko so bili "zmaji" zelo dejavni v protinapadih. Oboji so bili neuspešni tudi ob številčni prednosti, kar še posebej velja za goste, ki so imeli tri minute pred koncem prvega dela 48 sekund dva igralca več na ledeni ploskvi, vendar je mreža Gabra Glaviča ostala nedotaknjena.

Drugi del so za odtenek podjetneje pričeli Ljubljančani, ki pa so bili neuspešni pred domačimi vrati, nakar je nastopilo nekaj jeseniških minut. Ob izključitvi Andreja Tavžlja na strani gostov je David Rodman le premagal Klemna Mohoriča, a je glavni sodnik zadetek razveljavil in izključil Dejana Varla zaradi predhodnega spotikanja. Številčna prednost gostom ni zadostovala za dosego zadetka, tako kot tudi domačim kljub številnim poskusom nekaj minut kasneje. V nadaljevanju so bili Jeseničani nevarnejši, lepo priložnost pa je v 35. minuti zamudil Aleš Remar, ko je streljal prek vrat, le nekaj sekund pozneje pa se je po zvitem strelu Mitje Sotlarja vnovič izkazal Mohorič. Toda "železarji" so bili še naprej nepopustljivi, vztrajnost pa je bila poplačana minuto in 35 sekund pred koncem druge tretjine, ko je v polno zadel Sotlar, v zadnji minuti pa je po strelu Mihe Rebolja vratnica rešila ljubljanskega vratarja.

Zadnjo tretjino so domači pričeli z igralcem več, a učinka ni bilo, podobno pa je bilo na drugi strani. Za nov val navdušenja na tribunah pa je v 46. minuti poskrbel David Rodman, ki je na modri črti sprejel milimetrsko podajo Aleša Kranjca in samostojni prodor izkoristil na najboljši možen način. Branilec gostov Boštjan Groznik je za napad na strelca zadetka dobil disciplinsko kazen igre, gosti pa bi z igralcem manj lahko izid znižali, a Nik Zupančič v 51. minuti ni izkoristil kazenskega strela. Zadnjih deset minut so domači odigrali zelo mirno in disciplinirano, medtem ko so bili Ljubljančani preveč nervozni, da bi izid vsaj znižali.

Dvorana Podmežakla, gledalcev 2000, sodniki: Popovič, Korošec, Zaletel (vsi Slovenija).
Strelca: 1:0 Sotlar (Hafner, Manfreda, 39.), 2:0 D. Rodman (Kranjc, M. Rebolj, 46).
Kazenske minute: Acroni Jesenice 20 + 10, ZM Olimpija 19 + 20 (Groznik) + 10.