Jeseničani premagali Albo

Jesenice, 06. 01. 2006 20.51 |

Hokejisti Acroni Jesenic so v 27. krogu mednarodne lige premagali madžarsko Albo Volan, VTZ Slavija pa Medveščak.

Acroni Jesenice - Alba Volan 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

V tekmi, ki je bila precej bolj pomembna za goste iz Szekesfehervarja, so domači pričeli nekoliko ležerneje, tako da so imeli gosti v prvih desetih minutah kar nekaj lepih priložnosti, vendar je bil domači vratar Gaber Glavič zelo razpoložen. Ob koncu prvega dela so gosti izigrali četrti jeseniški napad, ki so ga tokrat sestavljali igralci mlajšega jeseniškega moštva, in si preko Josefa Csibija pred nadaljevanjem zagotovili minimalno prednost.

Že po 12 sekundah druge tretjine se je imenitna priložnost ponudila Borisu Pretnarju, a je bil vratar gostov Zoltan Hetenyi zmagovalec njunega dvoboja, zato pa na drugi strani enake priložnosti ni zamudil Gabor Ocskay in zadel za 2:0. Domači se niso predali in najprej znižali preko Mitje Sotlarja, izenačil pa je Boris Pretnar ob številčni prednosti. Jeseničani bi v drugem delu lahko zadeli vsaj še enkrat, a se ob dveh igralcih več na ledu, ta prednost je trajala minuto in osem sekund, niso izkazali. Zadnji del je potekal bolj ali manj pred vrati gostov, ki so svoje priložnosti iskali v protinapadih. Domači so zadeli, ko je bilo najbolj potrebno; najprej je kapetan Varl ob igralcu več spremenil smer ploščku po strelu, le 42 sekund kasneje pa je usodo gostov zapečatil Marjan Manfreda s strelom pod prečko. Alba je imela možnost za znižanje izida med 56. in 58. minuto, ko so imeli minuto in štirinajst sekund dva igralca več na ledu, a zadetka priključka ni bilo, 26 sekund pred koncem pa je poraz le omilil Gabor Ocskay.

Dvorana Podmežakla, gledalcev 700, sodniki: Trilar, Poženel, Škofic (vsi Slovenija)
Strelci: 0:1 Csibi (Stastny, 19.), 0:2 Ocskay (Rajz, 21.), 1:2 Sotlar (D. Rodman, Pretnar, 25.), 2:2 Pretnar (D. Rodman, Varl, 33.), 3:2 Varl (Kranjc, 53.), 4:2 Manfreda (Hafner, Remar, 53.), 4:3 Ocskay (Groeschl, Palkovics, 60.)
Kazenske minute: Acroni Jesenice 6 + 10, Alba Volan 10

_________________________________________________

Medveščak - VTZ Slavija 4:6 (1:4, 1:0, 2:2)

V tekmi brez posebnega tekmovalnega naboja, ki tudi ni odločalo o mestih na lestvici, so Založani vsa vprašanja o zmagovalcu rešili že v osmih minutah prvega dela. Takrat so dosegli neulovljiv naskok s štirimi zadetki in do konca tekme v hrvaški prestolnici z mirno igro prišli do novih treh točk.

Resda so se domači po zadetku Kopajtiča v 37. minuti približali na dva gola zaostanka, toda mladi Gašper Župan je štiri minute kasneje po lepi podaji Slovaka Šlamiarja svojemu moštvu spet priigral dovolj visoko prednost. Gostje, ki so v Zagreb pripotovali brez kapetana Uroša Vidmarja in Čeha Kovnovskega, so v zadnjem delu popustili v obrambi in dovolili tekmecem, da so prevladali na ledeni ploskvi, a je bil zaostanek za gostitelje prevelik zalogaj in zmaga je odšla v Zalog, saj so Zagrebčani z zadetkom Brumerčika prišli le do nekoliko ugodnejšega izida.

Dom športov, gledalcev 150, sodniki: Prezelj, Kočelič, Žibert (vsi Hrvaška)
Strelci: 0:1 Bevk (4.), 0:2 Avgustinčič (Kontrec, Stopar, 5.), 0:3 Stopar (Kontrec, Avgustinčič, 8.), 0:4 Bevk (8.), 1:4 Voskar (Švigir, Kopajtič, 16.), 2:4 Kopajtič (Švigir, 37.), 2:5 Župan (49.), 3:5 Gojanovič (49.), 3:6 Češnjak (53.), 4:6 Brumerčik (Švigir, 53.)
Kazenske minute: Medveščak 10, VTZ Slavija 6

Acroni Jeenice - Alba Volan 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
DAC Dunaujvaros - Ujpest    3:4 (0:1, 0:1, 3:1; 0:1)
Medveščak - VTZ Slavija     4:6 (1:4, 1:0, 2:2)