
Kljub vročim poletnim dnem in nogometnemu svetovnemu prvenstvu, v katerega je usmerjena vsa svetovna javnost, na hokejskih Jesenicah ne sedijo križem rok. Vodstvo in igralci se vneto pripravljajo na novo sezono, v katero železarji kot "poskusni zajčki" z elitno zasedbo vstopajo v avstrijsko ligo, z drugim moštvom pa bodo nastopali tudi v državnem prvenstvu.
"Vse dileme okrog nastopa v Avstriji so končane. Mi smo se na to vneto pripravljali kar nekaj časa, v projekt smo vložili precej naporov in energije, sedaj pa smo enakopravni partnerji v avstrijski ligi. Več težav smo imeli doma, kot pa pri naših sosedih, saj so bili slovenski interesi nekoliko drugačni, a se je na koncu izšlo v naš prid," je v uvodu v novo sezono dejal predsednik Pavel Rupar.
Na Jesenicah so tako že povlekli kar nekaj potez, da bodo na novo sezono kar najbolje pripravljeni. Prva je bila združitev obeh klubov, tako da bodo sestavili dve konkurenčni moštvi za EBEL in DP. Avstrijsko moštvo bo vodil Matjaž Kopitar s pomočnikom Marjanom Kozarjem, na krmilu slovenske ekipe pa bo Roman Pristov z asistentom Tonijem Tišlarjem. Trener prvega moštva Matjaž Kopitar je s pomočjo kondicijskega trenerja pripravil uvodno testiranje igralcev pred tednom dni, do 24. julija pa se bodo pripravljali po individualnih programih. Sledilo bo drugo testiranje in skupne dvotedenske suhe priprave, 7. avgusta pa naj bi Jeseničani prvič v novi sezoni preizkusili na ledeni ploskvi.

"Vsi se dobro zavedamo, da je nastop v avstrijski ligi velik izziv, hkrati pa je treba vedeti, da bomo na nek način na udaru, saj smo novinci v ligi in praktično brez avstrijske veljave. Naš osnovni cilj je predvsem korektno nastopati v avstrijski ligi. Ogrodje naše ekipe je sestavljeno iz večine slovenskih reprezentantov, za katere trdim, da so igralsko kakovostnejši od avstrijskih reprezentantov, kar pa pomeni, da bodo jeziček na tehtnici prevešali tujci. Mi smo za začetek podpisali pogodbe, ki so na mojem seznamu želja in te pogodbe so v večini primerov že podpisane oziroma se usklajujejo in prepričan sem, da bo do končne realizacije tudi prišlo. Druga faza bo iskanje tujih okrepitev, nekaj imen imamo že v igri, a zaenkrat o njih še ne bi govorili. Ekipa bo zagotovo kakovostna, čeprav smo izgubili tri igralce, ki jih bo težko nadoknaditi z igralci iz slovenskega prostora, zato bodo prišli tujci. Od domačih igralcev smo angažirali Uroša Vidmarja, ki se vrača v domače okolje, vratarja Andreja Hočevarja, ki je mlad in deloven, ter branilca Mitjo Robarja, ki je že večkrat pokazal svoje kvalitete kot napadalen branilec," je cilje in igralske želje razkril novi jeseniški trener Kopitar.

Novi direktor kluba Robert Pajk, nekoč tudi sam hokejist, je predstavil aktivnosti, ki bodo potekale pred začetkom avstrijskega prvenstva (21. septembra s tekmo VSV Red Bull), Jeseničane pa v pripravljalnem obdobju čaka šest do osem prijateljskih tekem, predvsem z avstrijskimi moštvi. Železarji bodo nastopili tudi na blejski Poletni ligi konec meseca avgusta, prav domača predstava pa naj bi bila na sporedu pred že omenjeno poletno ligo. Jeseničani tako "orjejo" ledino za prihodnje sezone, saj bi si z uspešnim nastopom zagotovili petletno sodelovanje, hkrati pa bi na široko odprli vrata tudi še kakšnemu slovenskemu klubu.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.