Izgubil tudi Urbanc

Chicago, 28. 10. 2007 13.19 |

STA, T.Š.
1

Na boksarskem SP v Chicagu je izpadel tudi drugi slovenski tekmovalec, Rok Urbanc.

V enem od dvoboje sta se takole udarila Italijan Parrinello in Gruzijec Nikolaz. FOTO: Reuters

V Chicagu poteka amatersko svetovno boksarsko prvenstvo pod okriljem organizacije mednarodna amaterska boksarska zveza (AIBA). Med številnimi borci sta ZDA nastopila tudi dva slovenska boksarja.

Slovenski reprezentant Rok Urbanc je v super težki kategoriji (nad 91 kilogramov), kjer nastopa 44 boksarjev, v drugem krogu predtekmovanja izgubil svojo prvo borbo. Njegov nastop z Avstralcem Danielom Beahanom se je končal z porazom z 1:11. Sodnik Julio Pizzaro iz Portorika je dvoboj prekinil po minuti in enajstih sekundah druge runde. Urbanc je bil v prvem krogu prost. Beahan bo v osmini finala nastopil v dvoboju s Srbom Manejem Mančeto.

Drugi slovenski predstavnik, 26-letni Primož Fekonja (v kategoriji do 75 kilogramov) je gladko izgubil v prvem krogu proti Avstrijcu Olivetu Obradovicu s 23:3.