Iz Malage s tretjim porazom

Malaga, 16. 11. 2006 23.16 |

Košarkarji Union Olimpije so morali v Malagi priznati premoč gostiteljem. Izgubili so s 55:62.

Tako kot Panathinaikos prejšnji teden je bila tudi Unicaja pretrd oreh
Tako kot Panathinaikos prejšnji teden je bila tudi Unicaja pretrd oreh FOTO: Reuters

Košarkarji Uniona Olimpije so po pričakovanjih doživeli drugi zaporedni poraz v predtekmovalni skupini B evrolige. Podobno kot prejšnji teden proti Panathinaikosu v dvorani Tivoli so bili tudi v 4. krogu brez realnih možnosti za presenečenje proti španskemu prvaku Unicaji iz Malage.

Union Olimpija ima tako pred naslednjo tekmo, domačim obračunom s Partizanom, izkupiček treh porazov in ene zmage, enako kot Španci, ki so se nocoj veselili prve evroligaške zmage.

Že prva četrtina je razkrila vse slabosti in težave Uniona Olimpije. Glede na to, da so Ljubljančani na jug Španije pripotovali le z desetimi košarkarji (brez Arslana, Ožbolta in Zupana), je bilo zelo zaskrbljujoče, ko so slovenski prvaki bonus petih osebnih napak izpolnili po manj kot treh minutah igre. Kar štirikrat v prvih desetih minutah je imela Union Olimpija tolikšne težave pri organizaciji napada, da jo je sirena, ki označuje iztek 24-sekundnega napada, prehitela pred metom na koš. Prav tako je bodla v oči lahkotnost, s katero so Španci dosegali koše. Večino so jih zadeli izpod
obroča, kjer so bili Kuzminskas, Maraker in Rizvič lahek zalogaj za izkušene in močnejše domače košarkarje. Dvanajst točk, kolikor jih je Olimpija dosegla v prvi četrtini je bilo malo, a še manj so jih dosegli v drugih desetih minutah. Prvi polčas se je končal z rezultatom 36:20 in praktično že z odločenim zmagovalcem.

Tako so očitno menili tudi domači igralci, saj so v nadaljevanje krenili manj motivirano, bledo, povsem drugače kot Union Olimpija, ki je z borbeno in požrtvovalno igro poskrbela za zanimivo srečanje. Tudi ko se je v 29. minuti poškodoval motor ljubljanske ekipe Finec Teemour Rannikko in zapustil parket do konca dvoboja, se njena igra ni sesula. Mladi, 20-letni Sandi Čebular je z dvema trojkama pripeljal zeleno-bele še bližje Unicaji. V 36. minuti se je za naslednji dve minuti in pol rezultat ustavil pri 57:53. Namesto da bi Union Olimpija izkoristila zmedo in neodločnost v domači vrsti, skoraj tri minute ni dosegla koša. Njeni igralci so zgrešili
šest prostih metov in zapravili še kopico lepih priložnosti za znižanje zaostanka, tako da je bil poraz logična in neizogibna posledica.

Union Olimpija - Unicaja Malaga 55:62 (12:23, 20:36, 42:50)

Dvorana Jose Maria Martin Carpena, gledalcev 10.000, sodniki: Facchini (Italija), Pilipauskas (Litva), Rocha (Portugalska).
Unicaja Malaga: Rodriguez 11 (2:3), Chylinski 2, Welsch 16 (3:6), Cabezas 8 (2:4), Pietrus 7 3:4), Jimenez 1 (1:2), E. Lorbek 2, Santiago 10 (0:8), Brown 5 (1:1).
Union Olimpija: Rizvič 8 (2:4), Rannikko 10 (2:3), Markoišvili 9, Milič 6 (0:2), Jurkovič 2 (0:2), Kuzminskas, Čebular 12 (0:1), D. Lorbek 2, Maraker 6.
Prosti meti: Unicaja Malaga 12:28, Union Olimpija 4:12.
Met za dve točki: Unicaja Malaga 22:42, Union Olimpija 18:41.
Met za tri točke: Unicaja Malaga 2:9 (Rodriguez in Welsch po 1), Union Olimpija 5:21 (Rannikko in Čebular po 2 ter Markoišvili 1).
Skoki: Unicaja Malaga 34 (24+10), Union Olimpija 36 (21+15).
Osebne napake: Unicaja Malaga 22, Union Olimpija 28.
Pet osebnih napak: Kuzminskas (31.), Milič (39.), Markoišvili (40.).