Ljubljana, 13. 02. 2007 22.03 |

Ljubitelji hokeja so napolnili ljubljansko dvorano Tivoli. Na sporedu je bil tradicionalni derbi med Olimpijo in Jesenicami.

Tradicionalni derbi je v preteklosti postregel tudi z boksarskimi vložki
Tradicionalni derbi je v preteklosti postregel tudi z boksarskimi vložki FOTO: POP TV

Po dolgem času je bila tudi tivolska dvorana spodobno polna. Že prvi krog drugega dela hokejskega državnega prvenstva je namreč prinesel tradicionalni derbi. Hokejisti Zavarovalnice Maribor Olimpije so po podaljšku premagali Acroni Jesenice. Bilo je 4:3 (3:2, 0:1, 0:0; 1:0).

Jeseničani, ki se borijo na dveh frontah (v avstrijski ligi imajo realne možnosti za končnico), so v Ljubljano pripeljali tudi del prve postave (Luka Žagar, Anže Terlikar, Tomi Hafner, Peter Rožič), domači pa so svojim navijačem prvič predstavili tuje okrepitve, vratarja Seana Fieldsa, branilca Eda Hilla in Jeremiaha McCarthyja ter napadalca Jasona Silvertorna
in Louja Dickensona.

Slavilo je tudi drugo ljubljansko moštvo. Banque Royale Slavija je s 6:0 (3:0, 0:0, 3:0) premagala ŠD Alfa.

Začetek tekme je bil naravnost ekspresen. Goli so padali kot po tekočem traku; Jeseničani so povedli v prvi in četrti minuti, Ljubljančani pa so izenačili v tretji in peti. Potem ko je bilo na semaforju 2:2, je ritem nekoliko padel, gostje so zapravili dve prednosti z igralcem več, domačim pa sodnik Trilar zaradi igranja po pisku ni priznal gola Andreja Tavžlja v 11. minuti.

Acroni Jesenice
Acroni Jesenice FOTO: POP TV

Tik pred koncem prve tretjine pa so zeleno-beli povedli, ko so imeli na ledu igralca več in je Mitja Šivic pred vrati Aleša Petrovčiča spretno podstavil palico. Drugi del so z golom z igralcem več začeli Jeseničani, uspešen je bil Miha Bremec. Pri domačih pozneje Silverthorn ni izkoristil napake jeseniškega vratarja, ki je tik pred njim spustil plošček iz rok, za Jeseničane pa je imel lepo priložnost po prodoru spet Bremec, a se je Fields izkazal.

V zadnji tretjini pa sta moštvi prikazali pravo hokejsko uspavanko in si priigrali le kakšno polpriložnost. Izid se ni spremenil, zato so bili na vrsti podaljški. Tu pa je bila odločitev hitra, saj je Aleš Mušič že v 44. sekundi izkoristil napako jeseniške obrambe in s spretnim strelom s strani matiral Petrovčiča.

Zavarovalnica Maribor Olimpija - Acroni Jesenice 4:3 (3:2, 0:1, 0:0; 1:0)

Dvorana Tivoli
, gledalcev 1400, sodniki: Tičar (Kranj), Škofic (Brezje), Rakovič (Kr. Gora).
Strelci: 0:1 Remar (Hafner, 1.), 1:1 Silverthorn (Hebar, Dickenson, 3.), 1:2 Terlikar (Žagar, 4.), 2:2 Šivic (Hočevar, 5.), 3:2 Šivic (Slak, Cvetek, 20.), 3:3 Bremec (Hafner, Klinar, 24.), 4:3 Mušič (61.).
Kazenske minute: ZM Olimpija 12, Acroni Jesenice 12.