Hokejisti Olimpije zmagali

Dunaujvaros, 30. 12. 2005 20.51 |

Hokejisti ZM Olimpija so v 25. krogu mednarodne lige v gosteh premagali ekipo DAC Dunaujvaros s 5:2.

Ljubljančani so letošnje leto končali z novo blestečo predstavo in šesto zaporedno zmago v decembru. Z novim slavjem so praktično že osvojili drugo mesto pred končnico mednarodne lige. Tako kot na zadnjih tekmah so tudi to pot večji del naloge opravili v prvi tretjini.

Z dvema zadetkoma so ušli gostiteljem. Kaj lahko bi se prvih 20 minut končalo še z višjo prednostjo, saj je Olimpija zamudila še tri stoodstotne priložnosti. Gostitelji so v drugi tretjini izid znižali, kapetan Šivic pa je Ljubljančanom zagotovil višje vodstvo. Ko je Pirnat dosegel še četrti gol za Ljubljančane, je bil razplet že odločen. Olimpijo takoj po novem letu čaka derbi z Jesenicami (3. januarja).

Ledena dvorana, gledalcev 800
Sodniki: Arkovics, Wolf, Abony (vsi Madžarska)
Strelci: 0:1 Slak (Tavželj, M. Hočevar, 7.), 0:2 Mušič (Murič, 14.), 1:2 Schelin (Simensen, 23.), 1:3 Šivic (Slak, 35.), 1:4 Pirnat (Žemva, Badiura 42.), 2:4 Vargyas (44.), 2:5 M. Hočevar (Slak, Šivic, 44.)
Kazenske minute: DAC Dunaujvaros 10, ZM Olimpija 16