Zmaji praznih rok z Dunaja

Ljubljana, 29. 10. 2010 21.53 |

Hokejisti Tilie Olimpije so v tekmi 16. kroga lige Ebel izgubili z avstrijsko ekipo Vienna Capitals z 1:6.

Tilia Olimpija - 5
Tilia Olimpija - 5 FOTO: Damjan Žibert

V avstrijski prestolnici zeleno-beli v zadnjih dveh sezonah niso imeli prav nobenega uspeha. Ko je bil že v drugi minuti povsem sam pred gostujočim vratarjem Matijo Pintaričem Marcel Rodman in se je Mariborčan v dresu Olimpije izkazal, je kazalo, da za goste tudi tokrat ne bo kruha. Še v isti minuti je sicer imel veliko priložnost Tomi Mustonen, a je vratar Jürgen Penker njegov poskus ubranil. V šesti minuti se je ob igralcu več skozi ljubljansko obrambo sprehodil Raffael Roter, a je Pintarič dobro branil. V deveti pa so sodniki domačim prisodili kazenski strel, ki ga je zanesljivo izvedel Francois Fortier.

V drugi tretjini so gostje izredno slabo začeli, saj je že v 18. sekundi Fortier pospravil plošček v zgornji kot vrat Pintariča. Sledile so ljubljanske minute, toda Petr Šachl, Eric Pance in Mustonen so imeli priložnosti, Penker pa se ni dal. V 34. minuti je z igralcem več Šachl le dosegel gol in vlil zmajem nekaj upanja. A to je bilo kratko, saj so domači v 37. minuti z igralcem več preko Rotterja spet povedli.

Matt Higgins je imel v zadnji tretjini veliko priložnost, a streljal prek vrat. Nato pa je sledil tako kot na zadnjih tekmah prepih v ljubljanski obrambi. Domači so se kar sprehajali pred Pintariča, veliko poskusov je mladi vratar ubranil, vseh pa ni mogel. Rotter je tako povišal na 4:1. Ob koncu tekme sta sledili še dve veliki napaki gostov pred lastnimi vrati in Martin Ulmer ter Marcel Rodman sta postavila piko na i dunajski zmagi.

Vienna Capitals – Tilia Olimpija 6:1