Železarji v gosteh premagali vodilno ekipo lige

Kitzbühel, 26. 10. 2024 21.50 | Posodobljeno pred 2 urama

STA, M.J.
0

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali vodilno ekipo tekmovanja Kiztbühel s 5:2. Železarji so ta teden gostili Merano in ga premagali visoko z 9:0,tokrat pa jih je čakala precej zahtevnejša naloga. Na koncu so se razveselili pomembne zmage, po kateri so ostali na tretjem mesto lestvice z 18 točkami.

Jeseničani so slavili v gosteh.
Jeseničani so slavili v gosteh. FOTO: Luka Kotnik

Jeseničani so dvoboj odlično začeli in že po 12 minutah vodili z 2:0, zadela sta Santeri Sillanpää in Olli Valtola. A so se nato Avstrijci vrnili in z dvema goloma Alexandra Maxe do konca drugega dela izenačili na 2:2.

Zadnja tretjina pa je bila povsem jeseniška. Najprej je zadel Tadej Čimžar v 45. minuti, manj kot dve minuto pozneje pa še Gregor Koblar. Ob koncu so domači poskušali še brez vratarja, kar pa je Koblar izkoristili za končnih 5:2 v 59. minuti.

Železarji bodo naslednjo tekmo igrali v torek, ko bodo v Podmežakli gostili Ritten, južnotirolska ekipa jih je nedavno premagala na turnirju celinskega pokala s 5:3.