
Začetek srečanja v Beljaku ni postregel z zanimivo hokejsko predstavo, saj si nobeno izmed moštev ni uspelo priigrati večje priložnosti. To se je spremenilo v 11. minuti. Za vodstvo gostiteljev je poskrbel Michael Raffl, ki je lepo sprejel podajo Rolanda Kaspitza in plošček poslal v samo stičišče vratnic. Beljačani so vodstvo podvojili tri minute kasneje, znova pa je zadel Raffl, ki je Norma Maracla še drugič premagal s strelom visoko v levi kot vrat. Zmaji so imeli največjo priložnost prve tretjine v 17. minuti, ko sta ob igri z igralcem več na ledu zapretila Ivo Jan in Brendan Yarema.
Po prvem odmoru so Ljubljančani začeli odločneje, a jim je pot do mreže zmeraj preprečil izjemno razpoloženi vratar Gert Prohaska. V zadnjih minutah so se prebudili tudi Beljačani, a Maracle se tokrat ni pustil premagati. Čeprav so varovanci Hannuja Järvenpääja v drugi tretjini odigrali bistveno bolje kot v prvi, je zaostanek pred zadnjimi 20 minutami ostal nespremenjen.
Olimpija pa je v 10. minuti tretje tretjine le uspela izid znižati. Harlan Pratt je izjemno podal pred domača vrata, kjer je Igor Cvetek plošček poslal v mrežo. Tri minute pred iztekom časa pa so gostje uspeli izid poravnati. Ob igralcu več na ledu je vratarja Prohasko z močnim strelom iz razdalje ugnal Greg Kužnik. Do konca rednega dela sta obe mreži mirovali. Kljub izvrstnemu povratku Zmajev pa so gostje poskrbeli, da je zmaga ostala doma. Ob začetku četrte minute podaljška je s svojim tretjim zadetkom zmagovalca odločil Raffl.
Izid:
VSV Beljak - Tilia Olimpija 3:2 (2:0, 0:0, 0:2, 1:0)
Raffl (11., 14., 64.); Cvetek (50.), Kužnik (57.)
KOMENTARJI (46)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.