Prva domača zmaga za kralje v novi sezoni

Los Angeles, 25. 10. 2024 08.04 | Posodobljeno pred 1 uro

STA, A.V.
0

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je z Los Angeles Kings po nizu sedmih gostovanj na uvodu v novo sezono prvenstva NHL na prvi domači tekmi dosegel zmago. Kralji so na kalifornijskem derbiju v prenovljeni domači dvorani crypto.com s 3:2 premagali San Jose Sharks.

Kralji so odlično odprli prvo tekmo pred domačimi navijači in prvo tretjino dobili s 3:0, ko sta se med strelce vpisala Jordan Spence in dvakrat Warren Foegele.

Kraljem je uspelo uvodno prednost zadržati do konca tekme, čeprav je za goste dvakrat z igralcem več na ledu zadel Mikael Granlund; enkrat v drugi in enkrat v zadnji tretjini.

Slovenski as Anže Kopitar je na ledu preživel 19:12 minute in tokrat ostal brez točke.

Naslednja tekma kralje čaka v soboto, ko bodo prav tako na domačem ledu gostili novince v ligi Utah.