Hokej

Pingvinom loterija kazenskih strelov

Pittsburgh, 28. 03. 2011 08.25 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Hokejisti NHL-moštva Pittsburgh Penguins so se po izvajanju kazenskih strelov veselili zmage nad Florida Panthersi (2:1).

Pred obračunom v domačem Consol Energy Centru so Pittsburgh Penguinsi veljali za absolutne favorite, a za osvojeni točki so se morali namučiti. Potem ko so v 16. minuti druge tretjine prek Ryana Carterja povedli gostje, pa so bile težave pri organizaciji napada nekdanjih zmagovalcev Stanleyjevega pokala še večje. Dan Bylsma je vendarle verjel, da lahko njegovi izbranci izid hitro poravnajo in samo dve minuti pozneje je bil izid na semaforju 1:1 (Ben Lovejoy).

Marc Andre Fleury je še enkrat več v letošnji sezoni dokazal, da je eden ključnih mož pingvinov.
Marc Andre Fleury je še enkrat več v letošnji sezoni dokazal, da je eden ključnih mož pingvinov. FOTO: Reuters

Gol je dal domačinom krila, a vse do izteka obračuna jim ni ni uspelo zatresti mreže gostujočega vratarja Tomasa Vokouna. Omenjenega je nato v dodatku igralnega časa odlično zamenjal Scott Clemensen, ki pa je bil v loteriji kazenskih strelov skromnejši od kolega na drugi strani Marca Andrea Fleuryja. Slednji je namreč zaustavil več poizkusov tekmeca, tako da je domačinom vendarle uspelo ugnati neugodno Florido. "Marc Andre je bil izjemen. Njegova odzivnost pri kazenskih strelih je bila neverjetna. Izjemno hiter je v rokah. To je treba označiti s pridevnikom spektakularno,“ je po tekmi dejal trener zmagovalcev Bylsma.

Izidi:

Pittsburgh Penguins - Florida Panthers 2:1 (k. streli)
Atlanta Trashers - Ottawa Senators 4:5
Columbus Blue Jackets - Vancouver Canucks 1:4
Philadelphia Flyers - Boston Bruins 1:2

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.