
Hokejisti HDD Tilia Olimpija tudi v dneh pred prvimi pripravljalnimi srečanji marljivo delajo. Pod budnim očesom strokovnega dvojca Hannu Järvenpää - Andrej Hebar trenirajo tako na suhem kot na ledu. Do sedaj so dopoldne nabirali fizično moč v fitnesu Hale Tivoli, temu pa je sledil uro in pol dolg trening na ledu. V tivolsko ledeno dvorano so se vrnili tudi v večernih urah. Igralci so kljub napornim treningom odlično razpoloženi in se že veselijo četrtka, ko bodo odigrali prvo pripravljalno srečanje. V okviru tradicionalnega uvoda v sezono, blejske Poletne lige, bodo prekrižali palice z beljaškim VSV. V petek bo sledil obračun z jeseniškimi Železarji, v soboto pa še srečanja proti madžarskemu predstavniku Vasas iz Budimpešte. Priložnost za igro na Poletni ligi bodo dobili vsi igralci, ki so v kadru Zmajev. Na Bledu bo v vlogi kapetana zeleno-belih prvič "odigral" Žiga Pance, ki Poletno ligo vidi kot odlično priložnost za prvo preizkušanje taktičnih zamisli trenerja.

"Glavni cilj Poletne lige je, da se uigramo do konca ter dobro preizkusimo prvine igre, ki jih bomo potrebovali skozi celotno sezono. Zlasti to velja za igro z igralcem več in manj. V pripravljalnem obdobju so tekme namenjene zlasti temu, rezultat pa ni v prvem planu. Poletna liga nam pride prav, da vidimo, kje smo in kaj moramo še popraviti do začetka sezone," je za uradno spletno stran kluba povedal novopečeni ljubljanski kapetan. Finski strokovnjaki na klopi slovenski podprvakov Hannu Järvenpää z nestrpnostjo pričakuje prve preizkušnje na ledu. "Veselim se treh močnih srečanj na Bledu. Do sedaj smo zelo dobro trenirali in zelo sem zadovoljen z marljivostjo in prizadevnostjo vseh na treningih. Na Poletni ligi bodo priložnost dobili vsi, saj si želim v igri oceniti, kaj nam še manjka. Seveda bodo nekateri igrali več kot drugi, zlasti to velja za tiste igralce, na katere računam ob specialnih situacijah. Tam bodo preko sezone igrali tisti, ki bodo prikazali največ." Zanimivo bo tudi videti, kako bosta sezono začela oba ljubljanska vratarja. Za razliko od Jesenic, ki imajo oba prva golmana iz tujine, so se Zmaji odločili za mlado domačo kombinacijo. Ljubljanski gol bosta v sezoni 2010/2011 čuvala Aleš Sila in Matija Pintarič.

KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.