Hokej

Najboljši v ligi NHL je 'Aleksander Veliki'

Las Vegas, 19. 06. 2009 10.20 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Ruski hokejist Aleksander Ovečkin si je v ameriški hokejski javnosti prislužil vzdevek Aleksander Veliki.

Aleksander Ovečkin
Aleksander Ovečkin FOTO: Reuters

Ne brez razloga. Ponoči je v Las Vegasu drugo leto zapored osvojil prestižno priznanje hart trophy za najkoristnejšega igralca (MVP), poleg tega pa prejel še nagradi za najbolj izjemnega igralca lige in najboljšega strelca rednega dela sezone.
 

Triindvajsetletni Ovečkin, član moštva Washington Capitals, je pravkar končano sezono NHL kronal s 56 zadetki in zbral skupaj 110 točk. Nagrado hart za MVP tega tekmovanja so najboljšemu hokejistu sezone izročili na slovesni podelitvi, gala večerji pravzaprav, v Palms Casino Resortu v Las Vegasu. V igri za naslov MVP sta bila še dva Rusa, Ovečkinova rojaka Pavel Dacjuk (Detroit Red Wings) in Jevgenij Malkin (Pittsburgh Penguins), ki je prejel nagrado Art Ross Trophy za igralca z največ točkami (35 golov in 113 točk). Že pred tem se je Malkin veselil tudi nagrade Conn Smythe trophy kot MVP končnice tokratnega prvenstva in s tem se je nabor nagrad novih prvakov lige NHL tudi zaokrožil. Ovečkin je prepričal tako strokovno novinarsko srenjo, ki podeljuje nagrado hart, kot zvezo igralcev (NHLPA), ki bdi nad drugim prestižnim priznanjem. Prvič v zgodovini lige se je zgodilo, da so bili vsi trije finalisti Rusi.

 

Ovečkin je prejel še nagrado Lester B. Pearson, ki jo najboljšemu igralcu lige ("outstanding player") po njihovem izboru podeljujejo hokejisti lige NHL. Ovečkin se je pridružil Jaromirju Jagru, ki je dve leti zapored omenjeno nagrado prejel v letih 1999 in 2000. Ruski zvezdnik pa je postal tudi ponosni lastnik nagrade Maurice Richard Trophy kot najboljši strelec rednega dela sezone.
 

Sicer pa se je zadnjič zaporednih naslovov MVP v ligi NHL veselil češki čuvaj mreže Dominik Hašek, ki so mu to priznanje namenili v letih 1997 in 1998. Ovečkin pa se je kot prvi napadalec veselil več kot enega naslova po legendarnemu Waynu Gretzkyju, ki je zadnjo nagrado hart za MVP osvojil leta 1989, pred tem pa je z izjemo leta 1988, ko je MVP postal Mario Lemieux, omenjeno nagrado prejel kar osemkrat zapored.
 

Najboljši vratar je Tim Thomas (Boston Bruins), ki je prejel nagrado vezina trophy. V vrstah Bostona je James Norris memorial trophy prejel izvrstni obrambni igralec Zdeno Chara, ki je s prestola izrinil trikratnega zaporednega prejemnika te nagrade Nicklasa Lidströma. Boston pa je pobral še eno nagrado; trener Claude Julien si je prislužil nagrado Jack Adams award za najboljšega stratega. Priznanje za najboljšega novinca leta (calder memorial trophy) si je priboril Steve Mason (Columbus). Čeprav mu je glavne nagrade izpred nosa vzel rojak Ovečkin, pa je Dacjuk prejemnik nagrade Frank J. Selke trophy za napadalca, ki se je najbolj izkazal v obrambnih nalogah. Nagrado selke je prejel že lani. Dacjuk je šel še enkrat na oder za nagrajence, saj je dobil še priznanje lady byng memorial trophy za igralca z najmanj kazenskimi minutami. Tudi to nagrado si je vnovič prislužil. Posebno priznanje Billa Mastertona, ki ga vodstvo lige podeljuje za posebno vzorno in športno vedenje, pa je prejel Steve Sullivan (Nashville).

"Rad igram hokej in nisem izbirčen glede lokacije, a ne glede na to sem trenutno zelo zadovoljen v Washingtonu. Upam, da se bo naslednjo sezono Stanleyjev pokal preselil k nam," je povedal Ovečkin. O trofejah, katerih lastnik je postal, pa odkrito prizna: "Pomembno je. To, kar počnem na ledu, deluje in ne nameravam odnehati. V tem trenutku sem najboljši, a naslednje leto se lahko karte premešajo povsem na novo in je lahko najboljši kdor koli od fantov." Ovečkin bo nagrade poslal v rodno Rusijo, v varstvo ponosnim staršem.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta

KOMENTARJI (5)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User443308
27. 06. 2009 21.32
kašn alexsander veliki kopitar ne hec alxsander ovečkin je res dobr igrawc mogu bi igrt u detroitu al pa u pitsburgu
User441173
25. 06. 2009 21.06
ovi kar tko naprej..drugo leto bomo pa še bolj stiskali pesti za stanleyev .....gooooooo caps
User439009
21. 06. 2009 20.32
Ovechkin je LEGENDA GO CAPS GO GREAT8
clox
20. 06. 2009 20.03
S 600 streli na gol, jih Kopitar več spravi notr. MVP bi moral preimenovat v MSP - Most Selfish Player, ker očitno je to pogoj za osvojit nagrado. Beda. Zach Parise, Steve Mason, Zdeno Chara to so igralci, ki bi moral bit v izboru za MVP.
User436103
20. 06. 2009 13.59
RES JE "VELIKI"