Los Angeles v izenačenem dvoboju ugnal Utah

Los Angeles, 27. 10. 2024 06.01 | Posodobljeno pred 2 urama

M.J., STA
0

Hokejisti ekipe Los Angeles Kings so v obračunu lige NHL v svoji dvorani gostili Utah. Šlo je za izenačeno tekmo, v kateri so bili ves čas v rezultatski prednosti Kralji, ki so na koncu tudi tesno slavili (3:2). V taboru zmagovalcev se je pod podajo za drugi gol podpisal tudi kapetan Anže Kopitar.

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je z Los Angeles Kingsi na uvodu v novo sezono prvenstva NHL na drugi domači tekmi v prenovljeni dvorani crypto.com dosegel še drugo zmago. Kralji so s 3:2 premagali novince v ligi Utah, Joel Edmundson je zadel dvakrat, Kopitar pa je v 18:06 minute na ledu v statistiko dodal eno podajo.

Pri gostiteljih, za katere se je z dvema zadetkoma izkazal Edmundson, Brandt Clarke pa je dosegel gol in podajo, je bil izkušeni kapetan Kopitar podajalec pri prvem golu Edmundsona za prednost domačih z 2:0.

S tem je 37-letni Slovenec zbral še 1220. točko v tekmovanju za Stanleyjev pokal in na večni lestvici lige NHL napredoval na 45. mesto. Vratar Darcy Kuemper je ob prvem nastopu po skoraj dveh tednih, ko je manjkal zaradi poškodbe, za zmago zaustavil 23 strelov.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: AP

Za goste iz Utaha, ki so doživeli tretji poraz v nizu, sta zadela Clayton Keller in Logan Cooley.

Naslednja tekma Kralje čaka v torek, ko bodo gostovali pri ekipi San Jose Sharks. Prvi medsebojni obračun to sezono so Kralji v domači dvorani dobili s 3:2.