Rdeča krila so na drugi domači finalni tekmi dosegla morda ključno zmago, ki jih lahko pripelje do nove uvrstitve v veliki finale. Detroit bi, če bi mu to uspelo, postal prva ekipa po New Jerseyju leta 2001 z dvema zaporednima uvrstitvama v finale, prav Detroit pa je bil tudi zadnji, ki je v NHL dvakrat zapored dobil pokal za zmagovalca (1997 in 1998).

Odločitev je padla v šesti minuti podaljška, ko so v protinapad pobegnili trije igralci v rdečih dresih, Valtteri Filppula je natančno podal, Mikael Samuelsson pa je bil neusmiljen strelec in Nikolaj Habibulin je moral na neizmerno veselje polne dvorane Joe Luis Arena še tretjič na dvoboju po plošček v mrežo.
Domači čuvaj mreže Chris Osgood je bil poleg Samuelssona drugi junak, saj je tekmecem ubranil kar 37 strelov. Detroit je v prejšnjem krogu končnice s težavami in s skupnim izidom 4:3 v zmagah odpravil Anaheim, sinočnja tekma s Chicagom pa je bila za ta klub že četrta v tednu dni. "Nobene moči nismo imeli. Voljo in odločenost pač, ampak igralci so komajda še stali na nogah," je bil zaradi utrujenosti uspeha še posebej vesel trener rdečih kril Mike Babcock.

Chicago je zapravil izjemno priložnost za izenačenje izida, zdaj, ko se serija za dve tekmi seli na njihov teren, pa bodo Jastrebi pod precejšnjim pritiskom: če želijo v veliki finale, morajo dobiti štiri od naslednjih petih tekem. Tretji obračun med Chicagom in Detroitom bo v petek.
Poraz Chicaga je zasenčil odlično predstavo Jonathana Toewsa, ki je dosegel oba gola za svojo ekipo. Najprej v 13. minuti ob številčni prednosti, kar je pomenilo vodstvo z 1:0, potem pa še 13 minut pred koncem, ko je poskrbel za izenačenje na 2:2 in izsilil podaljške. Za domače sta v rednem delu zadela Brian Rafalski in Dan Cleary.
Izid, konferenčni finale, zahod:
Detroit Red Wings – Chicago Blackhawks 3:2 (podaljšek)
(Detroit vodi z 2:0 v zmagah)
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.