Hokej

Branilec Hedman udaril kot strela z jasnega, Tampa znižala v seriji z Washingtonom

Washington, 16. 05. 2018 07.36 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Švedski branilec Tampa Bay Lightning, Victor Hedman, je na tretji tekmi finala vzhodne konference lige NHL vzel reči v svoje roke in poleg vodilnega zadetka prispeval še dve podaji, skupaj s 36 obrambami vratarja Andreja Vasilevskega pa so strele z zmago znižale zaostanek za Washington Capitals (4:2).

Victor Hedman (v sredini) slavi z Nikito Kučerovim in Braydnom Pointom.
Victor Hedman (v sredini) slavi z Nikito Kučerovim in Braydnom Pointom. FOTO: AP

Največ zaslug za zmago floridske ekipe si lasti Šved Victor Hedman, ki je na torkovem dvoboju dosegel gol in prispeval dve podaji, izkazal pa se je tudi ruski vratar Andrej Vasiljevski, ki je zaustavil 36 strelov hokejistov iz Washingtona. Za zmagovalce so poleg Hedmana zadeli še Steven Stamkos, Rus Nikita Kučerov in Brayden Point, za gostitelje pa Brett Connolly in Rus Jevgenij Kuznjecov.

Hedman, ki je na zadnjih osmih tekmah vsakič dosegel vsaj točko, skupaj gol in deset podaj, na tokratni tekmi pa je bil tudi trikrat na ledu, ko njegova ekipa po številčni prednosti tekmecev ni prejela zadetka.

Učinkovitost na obeh straneh
"Vedno se trudim, da pridem v položaj za zadetek ali podajo, ko je za to priložnost, pa tudi, da dam svoj prispevek v obrambi. Torej, da sem učinkovit na obeh straneh igrišča vedno, ko stopim na led," je povedal Hedman. Njegov prispevek je Stamkos strnil z naslednjimi besedami: "Težko razložim, kako dober je na ledeni ploskvi. Z njim res dobimo pravi ritem igre, je prava gonilna sila moštva in če gre njemu, gre tudi ekipi."

Igralci iz ameriške prestolnice so igrali brez Šveda in kapetana moštva Nicklasa Bäckströma, ki četrtič v nizu ni mogel igrati zaradi poškodbe desne roke.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Izid:

- vzhodna konferenca, finale, tretja tekma:
Washington Capitals ‒ Tampa Bay Lightning 2:4
(Washington vodi v zmagah z 2:1)

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ddolores
16. 05. 2018 09.22
Hahaha - ne vem zakaj se vsi borijo za prednost domačega ledu, če pa zmagujejo na tujem in ne doma (Washington, Tampa, Winnipeg....)