Šport

Hincapieju etapa, Leipheimerju končna zmaga

Pasadena, 25. 02. 2008 09.55 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V Pasadeni se je končala sedemdnevna kolesarska dirka po Kaliforniji.

Končna zmaga je odšla v roke kolesarju Astane Leviju Leipheimerju, ki je s pomočjo ekipe, v kateri je bil tudi Jani Brajkovič, v zadnji etapi zadržal prednost pred zasledovalci. Zadnje dejanje dirke je sicer dobil George Hincapie (High Road).

Jani Brajkovič
Jani Brajkovič FOTO: Reuters

Slovenski kolesar ni bil le odličen pomočnik, ampak je na trenutke pokazal, da je na sezono odlično pripravljen. Posebno na kronometru, na katerem je zasedel sedmo mesto. V skupnem seštevku je na koncu zasedel 27. mesto, za Leipheimerjom je zaostal 12 minut in dve sekundi. Dodatni dobri dve minuti si je prikolesaril v zadnji etapi, potem ko je prepričan v uspeh moštvenega kolega nekoliko popustil.

Zadnjo etapo je sicer dobil nekdanji kolesar Discovery Channela, Američan George Hincapie, kar je bil obliž na rane njegovega nekdanjega T-Mobila, zdaj pa High Roada. Moštvo si je od dirke veliko obetalo, a so šele v zadnji priložnosti osvojili etapo.


KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User283513
25. 02. 2008 13.51
Nisem siguren, da je Brajko v tapravi formi, sicer nebi bil zadovoljen s 27. mestom. Kadar je v formi, je borec in dela tudi zase ne samo za ekipo. Se bojim, da bo od vsega talenta postal samo odličen vodonoša, tko k Hauptman.