Nemka je z zgrešenim strelom dosegla čas 47:29,1, srebrno kolajno je osvojila Norvežanka Liv Grete Poiree (+0:07,9/1), bronasto pa Švedinja Magdalena Forsberg (+0:39,2/2).
Od slovenskih biatlonk se je najbolje odrezala Lucija Larisi, ki je osvojila 25. mesto (+3:43,0/2), Tadeja Brankovič je bila 41. (+5:39,8/4), Andreja Grašič 56. (7:37,3/8), Dijana Grudiček pa 57. (+8:21,2/7).
Sankaško zlato Zögglerju
Italijan Armin Zöggler je prvi nosilec zlate sankaške kolajne v Salt Lake Cityju, potem ko je zmagal v posamični konkurenci. Srebrno kolajno je osvojil Nemec Georg Hackl, ki je zamudil priložnost za četrto zaporedno odličje najžlahtnejšega leska, bron pa je osvojil Avstrijec Marcus Prock.
Ženski smuk prestavljen

Močan veter v zgornjem delu proge je prireditelje zimskih olimpijskih iger prisilil, da so odpovedali današnjo žensko smukaško preizkušnjo. Ženski smuk je prestavljen na torek.
"Mislim, da je bila odločitev pravilna. Zjutraj je pihal zelo močan veter, ki se je kasneje malo umiril, še vedno pa je bilo najbolj prav, da so tekmo odpovedali. Predvsem zaradi varnosti, saj bi imele tekmovalke na skokih višje hitrosti, pa tudi zaradi fair playa, ker bi veter visokim tekmovalkam bolj pomagal," se je z odločitvijo tekmovalne žirije strinjal glavni trener ženske reprezentance Dušan Blažič, ki je spremljal dogajanje na zgornjem, s sunki vetra najbolj obremenjenem delu proge Wildflower.
Zaradi te spremembe so morali prireditelji prilagoditi tudi urnik ostalih aktivnosti na obeh progah v Snowbasinu. Za ponedeljek načrtovani trening kombinacijskega smuka za moške, na katerem bi morali nastopiti tudi slovenski smučarji Andrej Jerman, Jernej Koblar, Gregor Šparovec, Peter Pen in Mitja Dragšič, so odpovedali in prestavili na torek.
Ammann - presenetljivi zmagovalec

Zlato medaljo je na 90-metrski skakalnici presenetljivo osvojil Švicar Ammann, ki je po vodstvu v prvi seriji uspel ubraniti vodstvo. Ammann, ki je nasploh prvi švicarski skakalec, ki je svoji državi priskakal zlato olimpijsko medaljo, je zmagal pred Nemcem Svenom Hannawaldom in Poljakom Adamom Malyszem.
Slovenski smučarski skakalci so dosegli lep ekipni uspeh, saj so se vsi štirje uvrstili v finale. Z dvema dobrima skokoma sta bila zanesljiva Primož Peterka, ki je zasedel deseto mesto, in Robert Kranjec, v prvi seriji pa si je priložnost za vrhunsko uvrstitev pokvaril Peter Žonta.

"Z rezultatom sem izredno zadovoljen, čeprav sem iz serije v serijo skočil malce slabše. Pozna se, da so OI nekaj posebnega. Čeprav nisem debitant, sem imel kljub temu precejšnjo tremo, posebej v prvi seriji, ko sem skočil preveč zakrčeno, zaradi premajhne sproščenosti pa nisem mogel nato doseči večje daljave. Po treh kriznih sezonah sem se znova povsem približal najboljšim, zato z optimizmom pričakujem naslednja nastopa na OI. Če primerjam te OI s tistimi v Naganu, pa lahko rečem, da smo imeli na Japonskem veliko slabše pogoje za tekmovanja zaradi slabega vremena. V ZDA so skakalnico izjemno dobro pripravili, na roke pa jim je šlo še lepo in sončno vreme ter izenačeni pogoji za skakalce. Čestital bi tudi svojim reprezentančnim kolegom, saj smo dosegli lep moštveni uspeh," je dejal Peterka, ki se je pridružil mnenju, da je zlato odličje presenetljivo odšlo v Švico.
20-letni Ammann je grdo padel na treningu pred tekmo svetovnega pokala v Willingenu 12. januarja, kjer je dobil lažji pretres možganov in nato po novoletni skakalni turneji ni več nastopal. Na prvi tekmi po prisilnem počitku pa je presenetil vse favorite. "Presrečen sem, kaj naj rečem. Bilo je malo treme, priznam, vendar pa sem se zbral in tudi zadnji skok opravil po svojih najboljših sposobnostih," je takoj po tekmi povedal novi olimpijski zmagovalec, ki je bil na prejšnjih OI kot šestnajstletnik 35. in 39., na SP je bil leta 1999 26., decembra lani pa je zablestel s štirimi uvrstitvami med prvo trojico na tekmah svetovnega pokala (po dvakrat drugi in tretji). V Salt Lake Cityju je izboljšal dosežek rojaka Walterja Steinerja, ki je bil leta 1972 na OI v Saporu srebrn.
Končni vrstni red:
1. S. Ammann (ŠVI)
2. S. Hannawald (NEM)
3. A. Malysz (POL)
4. J. Ahonnen (FIN)
5. V.M. Lindström (FIN)
6. M. Hautamäki (FIN)
7. M. Schmitt (NEM)
8. M. Uhrmann (ŠVI)
9. K. Funaki (JAP)
10. Primož Peterka (SLO)
13. Peter Žonta (SLO)
15. Robert Kranjec (SLO)
28. Damjan Fras (SLO)