Helios zmagal

Ljubljana, 23. 12. 2006 19.25 |

V slovenski tekmi 15. kroga lige NLB so košarkarji Heliosa premagali Slovana. Olimpija je izgubila proti Budučnosti.

Helios je pričakovano, a s težavo prremagal Geoplin Slovan
Helios je pričakovano, a s težavo prremagal Geoplin Slovan FOTO: POP TV

Domžalski Helios je pričakovano zabeležil sedmi par točk, Geoplin Slovan pa je doživel jubilejni deseti zaporedni poraz, skupno pa že štirinajstega.

Domžalčani so bili nesporni favoriti za zmago, toda za načrtovani dve točki so se morali krepko potruditi. Po začetnem vodstvu s 26:13 so jih mladi Slovanovci, ki so znova nastopili brez poškodovanih Jevdjiča in Novaka, ujeli in prehiteli z delnim izidom 15:0. Tekma je bila nato izenačena vse do zadnje četrtine, ko je domačinom začelo zmanjkovati moči, Helios pa je z nekoliko bolj zavzeto igro naredil razliko na semaforju in srečanje mirno pripeljal h koncu.

Pri Heliosu je pet igralcev doseglo ali preseglo mejo desetih točk - Dončič 22, Pavič 13, Laškevič 12, Janža 11, Močnik 10, v vrstah Geoplina Slovana pa sta s 16 točkami izstopala Paravinja ter Vidmar, ki je zbral še 11 skokov.

Geoplin Slovan - Helios 69:83 (18:26, 40:42, 55:57)

Dvorana Kodeljevo
, gledalcev 500, sodniki: Jovčič, Mrdak (oba Srbija), Dikovski (Makedonija).
Geoplin Slovan: Preldžič 14 (7:8), Mlakar 3, Klobučar 4 (2:4), Dragič 3, Carr 2, Vidmar 16 (2:2), Begič 11 (5:6), Paravinja 16 (5:8).
Helios: Dončič 22 (5:5), Janža 11 (3:4), Troha 8, Krejič 7 (2:2), Pavič 13 (5:8), Močnik 10 (6:7), Laškevič 12 (6:7).
Prosti meti: Geoplin Slovan 21:28, Helios 27:33.
Met za tri točke: Geoplin Slovan 4:28 (Preldžič, Mlakar, Dragič, Paravinja), Helios 6:15 (Dončič 3, Janža 2, Krejič).
Osebne napake: Geoplin Slovan 27, Helios 28.
Pet osebnih: Vidmar (40.).

Olimpija klonila v zadnji četrtini

Ljubljančani so zapravili lepo možnost, da bi z zmago zaključili leto in se po dolgem času dvignili na 50-odstotni izkupiček v ligi NLB. S slabo igro v zadnji minuti srečanja pa so zabeležili osmi poraz in to proti tekmecu iz Podgorice, s katerim se bodo verjetno potegovali za zaključne boje v prihodnjem letu.

Union Olimpija je vodila večji del srečanja, žal pa v odločilnih minutah ni imela razpoloženega igralca, ki bi odločil dvoboj. Gostitelji so prvič povedli šele v 15. minuti (27:26), drugič pa že pozno v zadnji četrtini. Delni izid 12:2, ki jih je od zaostanka 50:55 pripeljal do šestih točk naskoka, je bil tudi odločilni za končno zmago. Union Olimpija je nato le še enkrat izenačil (62:62), ko bi lahko v zadnjih 70 sekundah dosegla zmago (66:65), pa sta odpovedala Arslan ter Milič.

Budučnost - Union Olimpija 74:67 (14:21, 32:35, 50:54)

Dvorana Morača, gledalcev 2000, sodniki: Muhvič, Urukalo, Jovovič (vsi Hrvaška).
Budučnost: Pavkovič 2 (2:2), Micov 12 (3:7), Mijatovič 13 (2:2), M. Pekovič 4 (4:4), Rakočevič 13 (3:7), Vraneš 5 (1:7), Maraš 4, Dašič 12 (1:4), Jeretin 9 (3:5).
Union Olimpija: Arslan 3, Rizvič 12, Rannikko 14 (2:2), Markoišvili 10, Milič 10 (2:2), Jurkovič 7, Kuzminskas 2, Čebular 1 (1:2), D. Lorbek 8 (2:2).
Prosti meti: Budučnost 19:38, Union Olimpija 7:8.
Met za tri točke: Budučnost 5:24 (Mijatovič 3, Micov, Dasič), Union Olimpija 6:20 (D. Lorbek 2, Rannikko 2, Arslan, Jurkovič).
Osebne napake: Budučnost 17, Union Olimpija 29.
Pet osebnih: Milič (40.).