Grki boljši od Olimpije

Ljubljana, 08. 11. 2006 23.16 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 3. krogu evrolige, v skupini B, doma izgubili proti grškemu Panathinaikosu s 65:86.

Marko Milič je naredil pet osebnih napak.
Marko Milič je naredil pet osebnih napak. FOTO: Reuters

V tretjem krogu evrolige so košarkarji Uniona Olimpije v skupini B na domačem parketu gostili Panathinaikos in izgubili. Gostje iz Grčije so bili pretrd oreh za Ljubljančane. Srečanje se je končalo pri končnem izidu 65:86 (15:20, 31:37, 45:55) v korist gostujoče ekipe.

Močno oslabljena Union Olimpija (brez Arslana, Jurkoviča, Ožbolta in Zupana) ni bila kos zvezdniški zasedbi Panathinaikosa, ki počasi, a zanesljivo (3-0), koraka proti osnovnemu cilju sezone - osvojitvi evropske krone. V dvorani Tivoli se torej ni ponovil uspeh Olimpije iz drugega kroga, ko so domači košarkarji presenetljivo premagali italijansko Lottomatico 83:72.

Varovanci trenerja Gašperja Okorna so hrabro začeli tekmo, bili sicer že od samega štarta v zaostanku, vendar nikoli za več kot koš ali dva razlike. Prvo občutno prednost gostov (7:15) je izničil Rannikko z dvema zaporednima trojkama in vse do 15. minute so Ljubljančani "dihali za ovratnik" Panathinaikosu.

Gašper Okorn je prvo minuto odmora vzel, ko se je prednost gostov prvič približala ducatu točk (23:32), kar pa je bilo že prepozno, da bi Union Olimpija uspešno zaključila prvih dvajset minut igre. Razlika je po 30 minutah igre dosegla deset točk (45:55), utrujenost domačih, zlasti razlika v kakovosti, daljša klop in izkušnje Panathinaikosa pa so bili v zadnji četrtini ključ do uspeha Grkov.

Slovenski reprezentant na delu v Atenah Sani Bečirovič je prvi koš dosegel v 33. minuti, trojko, takoj v naslednjem napadu pa je dodal še dve točki za do tedaj najvišjo razliko na tekmi - 52:67. V zadnjih šestih minutah so gostje še dodatno izkoristili težave Uniona Olimpije z osebnimi napakami in zabeležili previsoko zmago, glede na videno v štiridesetih minutah na parketu dvorane pod Rožnikom.

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani igrali 16. novembra v gosteh pri Unicaji Malagi.

Dvorana Tivoli, gledalcev 5000, sodniki: Brazauskas (Litva), Bitton (Izrael), Paternico (Italija).
Union Olimpija: Rizvič 6, Rannikko 17 (2:2), Markoišvili 12 (2:2), Milič 19 (2:2), Kuzminskas 6 (0:1), D. Lorbek 2, Maraker 3 (1:2).
Panathinaikos: Delk 15 (6:8), Bečirovič 9 (4:6), Batiste 10 (2:4), Šiškauskas 9 (0:1), Hatzivretas 10 (1:2), Dikudis 12, Tsartsaris 6, Tomaševič 4, Šakota 6 (1:1), Javtokas 5 (1:5).
Prosti meti: Union Olimpija 7:9, Panathinaikos 15:27.
Met za dve točki: Union Olimpija 17:35, Panathinaikos 22:38.
Met za tri točke: Union Olimpija 8:23 (Rannikko 5, Markoišvili 2, Milič), Panathinaikos 9:17 (Dikudis 2, Tsartsaris 2, Delk, Bečirovič, Šiškauskas, Hatzivretas).
Skoki: Union Olimpija 27 (16 + 11), Panathinaikos 32 (19 + 13).
Osebne napake: Union Olimpija 25, Panathinaikos 19.
Pet osebnih: Milič (36.).