Jeseniški četrti zaporedni poraz

Jesenice, 18. 01. 2008 17.23 |

Jeseničani so v 5. krogu drugega dela lige EBEL s 5:1 izgubili proti moštvu Salzburga.

Jeseničani so izgubili proti Salzburgu.
Jeseničani so izgubili proti Salzburgu. FOTO: Damjan Žibert

Hokejisti Acroni Jesenic so v 5. krogu drugega dela lige EBEL izgubili proti aktualnim prvakom, moštvu Red Bull iz Salzburga. Za železarje je s številko 35 na dresu prvič nastopil tudi Čeh Jaroslav Nedved, nova okrepitev v branilskih vrstah. Jeseničani so neuspešno iskali pot iz rezultatske krize, saj so po uvodni zmagi v drugem delu v Beljaku nanizali tri zaporedne poraze.

Tokratni poraz proti Salzburgu je bil že četrti po vrsti, na teh tekmah pa so skupaj zabili le pet golov. Številne poškodbe so naredile veliko težav trenerju Kimu Collinsu pri sestavi moštva, saj Gorenjci ne najdejo prave igre v napadu, niti v obrambi.

Gledalci so v Podmežakli že v 34. sekundi tekme videli prvi zadetek, dosegli pa so ga gostje. Prvo akcijo gostov je z zadetkom kronal kapetan Salzburga Dieter Kalt, ki je izkoristil prazen prostor v jeseniški obrambni tretjini. Domače je gol šokiral, tako da je imel prvih deset minut Robert Kristan polne roke dela. Železarji so ravnotežje v igri vzpostavili šele v drugi polovici tretjine. Nevarno sta zapretila Luka Žagar v 12. in Boris Pretnar v 17. minuti, vendar je vratar gostov Reinhard Divis ostal zbran.

Gorenjci so malce bolje igrali v napadu, v obrambi pa so hitrim gostom puščali preveč prostora. Najlepšo priložnost druge tretjine je za Jeseničane v 26. minuti zapravil Paul Healey, ki je sam pridrsal pred Divisa, a mu je ta strel ubranil. Zato pa so znova jeseniške napake hladnokrvno kaznovali Salzburžani. V 28. minuti sta se po napaki branilca Mitje Robarja, ki je izgubil plošček, sama pred Kristanom znašla dva hokejista Salzburga, zadel pa je Donald Maclean. Dobre štiri minute kasneje je bilo že 3:0. Ponovno napaka jeseniške obrambe, saj se je čisto sam pred jeseniškim vratarjem znašel branilec Martin Ulrich in dosegel zadetek.

V zadnjih 20 minutah so padli še trije zadetki. Najprej je s svojim drugim zadetkom na tekmi na 4:0 povišal MacLean v 51. minuti, le minuto kasneje pa so zadeli domači. Po samostojni akciji je Divisa ukanil prvi strelec Jesenic Conny Strömberg. V zaključku srečanja (57. minuta) je končni izid 5:1 postavil Matthias Trattnig.

Acroni Jesenice - Red Bull Salzburg 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Dvorana Podmežakla, gledalcev 2000, sodniki: Tschebull, Kaspar, Widmann (vsi Avstrija).
Strelci: 0:1 Kalt (Lukas, Lynch, 1.), 0:2 Maclean (Pewal, Harand, 28.), 0:3 Ulrich (Welser, Koch, 32.), 0:4 Maclean (Banham, Pewal, 51.), 1:4 Strömberg (Terlikar, 52.), 1:5 Trattnig (Reisinger, Koch, 57.).
Kazenske minute: Acroni Jesenice 10, Red Bull Salzburg 10.