Šport

Gladki zmagi Toronta in Caroline

New York, 20. 11. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Ekipa Toronto Maple Leafs, ki vodi v severovzhodni skupini NHL, je premagala Florido Panthers s 5:1. Gostitelji so dobili dvoboj s 45:18 v strelih, Mats Sundin je zadel dvakrat, gostje pa so ostali brez najboljšega napadalca Pavla Bureja.

Na tekmi med Torontom in Florido Panthersi je bilo tudi precej vroče
Na tekmi med Torontom in Florido Panthersi je bilo tudi precej vroče FOTO: Reuters

Bure je moral zapustiti led, ker ga je Darcy Tucker podrl na tla in mu pri tem zbil nekaj zob. Sodniki igre niso prekinili, zato se je v nadaljevanju začel pravi lov na Tuckerja; Burejevi soigralci so se mu maščevali nekajkrat v drugi in tretji četrtini, posebej pa sta se "izkazala" Brad Ference, ki ga je na led položil z udarcem s komolcem, ter Jason Wiemer, ki ga je s palico treščil po glavi. Tucker je pet minut ležal na ledu, preden so ga odnesli v slačilnico, Wiemer pa je dobil pet minut kazni.

Vodilno moštvo jugovzhodne skupine Carolina Hurricanes je ugnala Columbus Blue Jackets s 5:2. Jeff O'Neill in Glen Wesley sta v prvih šestih minutah z zadetkoma pokazala, da bo Carolina storila vse, da podaljša niz dvobojev brez poraza na šest tekem. Premoč gostiteljev nazorno kaže podatek, da so v drugi tretjini tekmece nadigrali s 27:8 v strelih. Carolina sicer ni izkoristila niti ene priložnosti z igralcem več na ledu, zato pa je bilo 38 strelov na gol tekmecev dovolj za gladko zmago.

Dallas Stars je na domačem ledu izgubil z New York Islanders z 2:3. Aleksej Jašin je že v prvem delu igre kronal dve številčni premoči z zadetkoma, Brad Isbister pa se je med strelce vpisal v osmi minuti tekme, ker se je zadnji dotaknil ploščka pred avtogolom Deriana Hatcherja. Vratar Chris Osgood (17 obramb) je drugič klonil minuto in 57 sekund pred koncem, ko je prav tako ob prednosti igralca več zadel obrambni igralec Dallasa Richard Matvichuk, gostiteljem pa zadnji obupni poskusi niso prinesli uspeha.

Najslabša ekipa lige Atlanta Trashers je v derbiju začelja s 3:2 porazila Buffalo Sabres, na tekmi pa se je zbralo najmanj gledalcev v zgodovini kluba iz Atlante (11.146). V prvi tretjini sta gostitelje v vodstvo popeljala novinec v lig Ilija Kovalčuk in Tomi Kallio, Toni Hrkač pa je dosegel odločilni gol vsega 16 sekund po uspešno izvedenem kazenskem strelu igralca Buffala Tima Connollyja; kazenski strel je zakrivil vratar Milan Hnilička, ki je nepravilno posredoval s palico.

Izidi v NHL:

Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 5:1

Carolina Hurricanes - Columbus Blue Jackets 5:2

Dallas Stars - New York Islanders 2:3

Atlanta Trashers - Buffalo Sabres 3:2

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20