Ljubljana, 07. 11. 2007 20.14 |

Košarkarji Union Olimpije so v prepolni ledeni dvorani senzacionalno ugnali bogati CSKA iz Moskve (74:72)

Pred tekmo v ledeni dvorani Tivoli so upokojili dres Iva Daneva.
Pred tekmo v ledeni dvorani Tivoli so upokojili dres Iva Daneva. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Union Olimpije so pogumno krenili v dvoboj z bogatim CSKA-jem iz Moskve. Polna dvorana je bila ljubljanski igralec več, čeprav se viceprvakom Evrolige še zdaleč ob bučni podpori s tribun niso šibila kolena. Matjaž Smodiš je s kolegi vseskozi dihal za ovratnik zmajčkom, ki so predvsem po zaslugi Marka Miliča in Jasmina Hukića držali priključek z nasprotnikom iz ruske prestolnice. Dobljena prva četrtina je varovancem Memija Bečirovića dala krila in tudi na začetku druge četrtine so krenili s Hukićevo trojko. Razmerje moči je bilo zelo izenačeno, a vseskozi so bili za točko ali dve v prednosti gostitelji obračuna. Rusi so predvsem po zaslugi boljšega skoka držali priključek, ob koncu pa so z nekaj potezami Novomeščana Smodiša dobili prvi polčas (40:43).

Tretja četrtina je popolnoma spominjala na prvi dve, saj je za najlepšo možno vzpodbudo poskrbel Jasmin Hukić. Spet je zadel trojko in tako še enkrat več dvignil na noge občinstvo v prepolni dvorani. Temu pa je sledil krajši strelski mrk domačinov in ruski šampioni so pobegnili. Kljub vsemu pa to ni pokončalo Bečirovićevih varovancev, ki so s srčnostjo lovili goste in jih po tehnični napaki Thea Papalukasa tudi ujeli. Le en prosti met je najprej zadel Hukić, Miha Zupan pa je s trojko poravnal situacijo na semaforju. Landgdon je nato Zupanu vrnil z isto mero in popeljal soigralce v vodstvo, Booker pa je občinstvo razveselil s košem, tako da je bil rezultat pred začetkom zadnje četrtine skoraj poravnan (54:55).

Zadnjih deset minut je bilo za košarkarje Union Olimpije prenaporno. Tudi pri najbolj odprtih mestih se jim je zatresla roka, kar so Matjaž Smodiš in kolegi znali kaznovati. Marko Milič in kolegi pa se vseeno niso dali. V zadnji sekundi je Smodiša preigral Marko Milič in poskrbel za nepopisno veselje v Tivoliju (74:72).

Marko Milič je v zadnjem napadu ukanil Matjaža smodiša in dosegel odločilni koš za veliko zmago. FOTO: Damjan Žibert