Anterselva, 19. 01. 2008 13.50 |

V Anterselvi na deset kilometrov dolgi progi je najboje opravila Andrea Henkel. Dijana Grudiček Ravnikar je bila 19.

Nemška biatlonka Andrea Henkel je zmagovalka zasledovalne preizkušnje za svetovni pokal v Anterselvi. Med Slovenkami se je na deset kilometrov dolgi progi najbolje odrezala Dijana Grudiček Ravnikar, ki je na 19. mestu zaostala 2:51 minute, zgrešila pa je dve tarči.

Dijana Grudiček Ravnikar je bila najboljša od slovenskih tekmovalk.
Dijana Grudiček Ravnikar je bila najboljša od slovenskih tekmovalk. FOTO: Damjan Žibert

Henklova, ki je vknjižila že 11. zmago v svetovnem pokalu, je z enim zgrešenim strelom drugouvrščeno Rusinjo Svetlano Slepcovo (2) prehitela za 33,4 sekunde, tretja pa je bila Norvežanka Tora Berger (+46,5; 2). Od Slovenk se je med dobitnice točk uvrstila še Teja Gregorin, ki je bila 30. (+3:43,6; 7). Andreja Mali je bila 52. (+7:21,6; 5).