Šport

FOTO: Bauer zastreljal odličje

Östersund, 12. 02. 2008 17.39 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Slovenska mešana biatlonska štafeta je v Östersundu osvojila 9. mesto, potem ko je Bauer kar sedemkrat zgrešil.

Slovenski biatlonci so tokrat presegli lastna pričakovanja, predvsem Teja Gregorin in Peter Dokl, pa tudi Klemen Bauer po prvih dveh tretjinah svojega nastopa, in so oslabljeno slovensko vrsto, na prvenstvu v Östersundu manjkata naša najboljša Tadeja Brankovič in Janez Marič, v končnici tekme pripeljali celo do boja za medaljo. Žal je Bauer na zadnjem streljanju vse priborjeno spet zapravil.

Teja Gregorin je svoj nastop opravila brezhibno.
Teja Gregorin je svoj nastop opravila brezhibno. FOTO: Damjan Žibert

"Tekma je bila zanimiva vse do zadnjega nastopa. Dijana je sicer grešila malo preveč, a je odlično nastopila Gregorinova in pridobila nekaj mest. Odlično sta nadaljevala tudi Dokl in Bauer, saj smo se približali medaljam, a se je pokazalo, da o končni odločitvi odloča šele zadnje streljanje, kjer se nam ni izšlo. Pomembno je, da smo bili večino tekme blizu najboljšim," je po tekmi povedal ženski trener Tomaš Kos, ki je tekmovalce in tekmovalce spremljal na strelišču.

Dijana Ravnikar, ki je na prvenstvu pokazala največ doslej, se v prvi menjavi na šestkilometrski progi ni znašla najboljše. Devetindvajsetletna reprezentantka je na obeh streljanjih zgrešila po dvakrat, nato sicer vse zanesljivo popravila, a predala šele kot 12. Veliko boljšo formo je pred nadaljevanjem prvenstva potrdila Teja Gregorin, ki v smučini še vedno ni najhitrejša, zato pa je bila 100-odstotna na strelišču in po polovici tekme slovenski ekipi pomagala do visokega sedmega mesta. "Tudi tekla sem že solidno in to je lep obet pred posamično tekmo," je bila nad nastopom zadovoljna Gregorinova, ki je prvič v sezoni podrla vseh 10 tarč.

Za najšibkejši člen v slovenski vrsti je veljal 23-letni Peter Dokl, ki je sicer zanesljiv strelec, a prepočasen v smučini. Tekmovalec iz Ihana pa je prav na štafetni tekmi pokazal verjetno doslej najboljšo tekmo v karieri, hitro zadel vseh 10 tarč, pa tudi v smučini solidno držal korak s tekmeci, kar je pred zadnjo menjavo in nastopom Klemna Bauerja Slovenijo pripeljalo celo na peto mesto.

Bauer je imel lepo izhodišče, da Slovenijo obdrži med najboljšo šesterico. Vodili so Nemci, za katere je v zadnji menjavi nastopil trikratni olimpijski prvak Michael Greis, 32 sekund za njim se je na progo podal Belorus Sergej Novikov, 48 sekund za Nemcem Italijan Christian de Lorenzi, Bauer pa se je skupaj s Švedom Carlom Johanom Bergmanom in Francozom Loisom Habertom boril za četrto mesto. Le nekaj sekund je zaostajal nevarni Rus Dimitrij Jarošenko. Na streljanju stoje sta Nemec in Belorus obdržala svoje položaje, Rus Jarošenko se je prebil do tretjega mesta, a sta Bauer in Habert za njim zaostajala vsega šest sekund. Do streljanja stoje je zaostal tudi Francoz, Bauer in Jarošenko pa sta na strelišče prišla skupaj in odločala o bronu. Rus je moral popravljati dva strela, Klemen Bauer pa je pokazal najslabši strelski nastop na tekmi sploh. Najprej je zgrešil vseh pet tarč, trikrat popravljal, enkrat zadel in se štirikrat zavrtel v kazenskem krogu. Medalje so bile razdeljene, Slovenija pa je iz boja za bron padla na deveto mesto. "Saj ste vse videli. Enostavno sem bil popolnoma zbegan," je po nastopu pošteno ocenil Bauer in priznal, da sploh ni tvegal s hitrim streljanjem, ki bi mu morda lahko zagotovilo resničen boj z Jarošenkom v zadnjem krogu.

Zmagali so Nemci pred Belorusi in Rusi, branilci naslova Švedi pa so bili četrti.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.