Šport

Favoriti brez težav

Melbourne, 22. 01. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Četrti dan teniškega turnirja Avstralije v Melbournu je bil usoden za pet igralcev, vendar med njimi ni nobenega, ki je sodil v najožji krog favoritov.

Še največje presenečenje predstavlja izpad osmopostavljene Japonke Ai Sugijame, ki je z izidom 6:4 in 6:4 izgubila japonski obračun s Saori Obato. Svoje naloge so po pričakovanju opravili drugopostavljena Belgijka Kim Clijsters in Švicar Roger Federer ter tretjepostavljena Američanka Venus Williams in Španec Juan Carlos Ferrero.

V moški konkurenci se je izmed postavljenih igralcev poslovil le 22. nosilec Argentinec Agustin Calleri, ki ga je po petih nizih premagal rojak Guillermo Canas. Bolj uspešna sta bila Federer, ki je gladko po treh nizih izločil Američana Jeffa Morrisona (ZDA), ter Ferrero, ki je bil enako uspešen v dvoboju z Italijanom Filippom Volandrijem. Osmopostavljeni Argentinec David Nalbandian je bil prepričljivo uspešnejši od Nemca Floriana Mayerja, 11. nosilec Britanec Tim Henman je s 3:1 ugnal Čeha Radeka Stepaneka, češki obračun med 14. nosilcem Jirijem Novakom in Jan Vackom je dobil prvi, domači junak Lleyton Hewitt (15. nosilec) pa je premagal Slovaka Karola Kučero. Španec Albert Costa (26. nosilec) je šele po petih nizih zlomil odpor Avstralca Wayna Arthursa.

Le nekaj večji osip med postavljenimi igralkami je bil v ženski konkurenci. Poleg Sugijame so se poslovila še 14. nosilka Izraelka Anna Smashnova Pistolesi, ki jo je ugnala Francozinja Tatiana Golovin, Rusinja Elena Lihovčeva je brez težav izločila 18. nosilko Italijanko Francesco Schiavone, Rusinja Dinara Safina pa prav tako brez izgubljenega niza 27. nosilko Južnoafričanko Amando Coetzer. Clijstersova Italijanki Marii Eleni Camerin ni oddala niti igre, Venus Williams pa je bila s 6:4 in 6:2 boljša od Rusinje Vere Duševine. Uspešnejša je bila druga ruska predstavnica, šestopostavljena Anastazija Miškina, ki je ugnala Švicarko Emmanuelle Gagliardi, devetopostavljena Chanda Rubin je izločila Čehinjo Deniso Chladkovo, 12. nosilka Argentinka Paola Suarez pa Ukrajinko Julijo Vakulenko. V tretji krog so se uvrstile še Italijanka Silvia Farina Elia (20.), Švicarka Patty Schnyder (22.), Rusinja Lina Krasnorucka (23.), Američanka Lisa Raymond (25.), Rusinja Marija Šarapova (28.) in Francozinja Nathalie Dechy.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17