Formula 1

Svetovalec Schumi: V Valencii pomaga Badoerju!

Maranello, 18. 08. 2009 11.12 |

Čeprav je spektakularna vrnitev sedemkratnega svetovnega prvaka Michaela Schumacherja padla v vodo, bo Nemec prisoten na dirki v Valencii.

Luca Badoer in Michael Schumacher
Luca Badoer in Michael Schumacher FOTO: Reuters

Na dirki formule 1 za veliko nagrado Evrope v Valencii bo prisoten tudi sedemkratni svetovni prvak Michael Schumacher, ki bo posebni svetovalec Ferrarijevemu dirkaču Luci Badoerju, ki je po odpovedi Schumija zasedel mesto drugega voznika.

Kerpenčan bo tako v Španiji vseeno del Ferrarijeve ekipe. Svetovanje ne bo nikakršna novost zanj, saj je od upokojitve naprej na podlagi lastnih izkušenj Kimiju Raikkonenu in Felipeju Massi dajal pomembne informacije pred dirkami, med njimi in po njih.

KOMENTARJI (36)

SENNA1
30. 08. 2009 21.50
NAJBOLJŠI-NAJHITREJŠI-NAJVEČJI JE SAMO EDEN,IN TO JE AYRTON SENNA,TAKO ČLOVEK KOT DIRKAČ IN.
Karin Zakrajšek ?
21. 08. 2009 15.27
Če si navijač nekoga in še posebej navijač s srcem, boš vedno jokal ob neuspehu tvojega junaka, ali pa se radostil, ko bo dosegel uspeh. To, da pokažeš svoja čustva res nekaj šteje, ne pa razni statistični podatki in primerjave ter končne analize. Saj nismo roboti... Kaj mislite? A je tako?
NoExit
21. 08. 2009 10.30
Kak najosn je ta schumacher !
Chelsea_
21. 08. 2009 10.20
Ah, kaj ne bi smew zdaj počivat ker ga wrat boli...kr neki...sam de dviga pozornost...js ga pač ne maram
sapphire
Dejstva: 1. Vsak bo vedno zagovarjal svojega. 2. Senna je bil vrhunski dirkač. 3. Senna je postal mit tudi zaradi 1.5.1994 (žal). 4. Senna je svoj drugi naslov osvojil zgolj zaradi pravila točkovanja v takratnem času (v končni rezultat je štelo 11 od 16 dirk - Prost je v tej sezoni zaradi pravila izgubil 18 točk!). 5. Senna je osvojil 3 naslove prvaka (teoretično samo 2). 6. Prost je osvojil 4 naslove prvaka (teoretično celo 5). 7. Govoriti kaj bi bilo, če bi bilo, je neumnost. 8. Vsak vrhunski dirkač je egoist in pripravljen naredit vse za zmago (Senna, MSC, Hamilton, Alonso). 9. MSC ni zmagoval samo v vrhunskih dirkalnikih (leta 1997 je bil Williams svetlobna leta pred Ferrarijem). 10. Vsaka poteza kateregakoli od vrhunskih dirkačev je vedno pod hudim drobnogledom navijačev njegovih nasprotnikov. 11. Imeti dva vrhunska dirkača v enem moštvu je nesmisel. 12. Vsak šport ima zvezde in njihove pomočnike - odličen primer je kolesarstvo, kjer cela ekipa (8 kolesarjev dela za vodjo), pa se nihče ne obremenjuje s tem. 13. McLaren velikokrat "tepe" dejstvo, da nimajo očitnega 1. in očitnega 2. dirkača. 14. Za zmage in naslove je v prvi vrsti pomemben odličen avto. Še tako vrhunski dirkač pač ne more zmagovati in osvajati naslovov, če nima odličnega dirkalnika (primer: 1992 - Senna v McLarnu, proti Mansellu v Williamsu) 15. Za najboljšo (teoretično) primerjavo zgolj sposobnosti voznikov bi morali vsi voziti istočasno v istem dirkalniku. Ker pa to ni izvedljivo -> beri št. 15. 15. Pri vsakem športu pač statistika pove, kdo je najboljši. 16. Ko na forumih zmanjka argumentov, se začnejo neumni prispevki (smejanje, zmerjanje,...)
21. 08. 2009 09.46
A se strinjate z mano, da bi bilo ta vikend v užitek gledati MS v Ferrariju. Na kvalifikacijah in potem v nedeljo na dirki. Pa tudi če bi bil zadnji al pa da odstopi...samo da vozi!
vednoprav
20. 08. 2009 23.29
Vsak ima pravico do svojih užitkov in tudi do smeha kakor kdo humor pač razume ,posledično tudi ti . Morda ne verjameš vendar si ti meni včasih bolj smešen kot jaz tebi. Toda tu di to je moja pravica.
brez_faksa
20. 08. 2009 16.31
F1 spremljam že od leta 82 redno (Keke odbiti mi je bil najboljši itaq), poprej pa občasno. Ko vas berem se smejem z užitkom. Poglejte si malo statistiko do dobe MSC, pa boste videli, kaj je F1 bila.
stroj1
20. 08. 2009 12.10
sapphire pusti ga, vidiš da ne ve kaj govori :)
sapphire
20. 08. 2009 10.36
brez_faksa: ti mogoče veš, na kak način je Senna dobil osvojil svoj drugi naslov prvaka (leta 1988)? In mogoče veš, zakaj Alain Prost ni osvojil še petega naslova prvaka?
stroj1
20. 08. 2009 00.08
brez_faksa rajši naredi šolo in boš mogoče kaj več v glavi imel :) si me nasmejal :) hahhaa
OrthodoX
19. 08. 2009 20.39
brez_faksa ti nimaš pojma tudi hill in senna ter prost so se zrivali vun s proge da so si pridobili naslov in tudi MS je znal prehitevat te vlke dirkače kot je senna itd. z slabšim dirkalnikom
vednoprav
19. 08. 2009 19.47
brez_faksa so izbrisal komentar ,ko je krepko žalil Šumija zato je moj odziv tako,tako ...
sapphire
19. 08. 2009 19.19
Na podlagi česa je Senna najboljši? Kaj je tisto, kar nekoga opiše, da je največji, najboljši...?
TK-TITO
19. 08. 2009 18.36
brez_faksa tu ni nihče otrok, ki bi potreboval pravljice za lahko nič.
vednoprav
19. 08. 2009 17.03
brez_faksa - Kako se že reče tvojemu kompleksu ali pač vse skupaj že meji na fobijo ?
brez_faksa
19. 08. 2009 16.45
Ko je vozil Prost, so bili poleg njega še: Mansell, Piquet, Senna, Berger, Fabi, Nannini, Alboreto, Lauda, Rosberg, Arnoux, ... Ko je dirkal MSC je bil Kimi, pred tem Mika (oba z dokaj slabim dirkalnikom), pa kasneje Alonso in Vilnev in Hill. Pri tem da je oba enkrat izrinil iz proge za dosego naslova. Večinoma se je nekaj let vozil sam proti drugemu vozniku. Spomite se, kako so v Ferrariju cviknili, da slučajno Edie ne zmaga in osvoji SP, raje Mika, samo ne drugi. MSC je en čisto povprečen voznik, nekje v rangu Jensona Buttona. Genij je Ross Brown in dober je Jean Todt, ostalo so buče. Dajte Rossu dober proračun in bo zmagal tudi Nelsinjo Piqetinjo. Za krog, če bo treba! Če mu pa date v ekipo še Adriana Newia pa tudi tri. Letos ima Vettla (ma ne, ta se mi je z uno izjavo, kako ga je dirkač pred njim oviral zasral za vedno - pravi bubi šumi), Weberja, Kimija, Felipeja, Heikija in Lewisa, pa Fernanda tudi, konkurenca. Za vrat je vedel že prej, najkasneje ob prvem krogu v dirkalniku, ne pa po pregledu. Torej, ergo, počasen je (kot je bil vedno). Z nekonkurenčnim dirkalnikom pa je itaq zamgoval samo največji vseh časov Ayrton (Toleman - Monaco, McLaren Judd - Madžarska in še kje, ...), pa kdaj pa kdaj ob super dnevu (ki jih je imel pa veliko, samo da ni padal dež) Alain.
sapphire
19. 08. 2009 13.00
@Jan95 - verjetno ni bil namen MSCjevega testiranja v Mugellu postavljanje rekorda, a ne? Imaš kje podatke, koliko goriva je imel MSC v dirkalniku? Nimaš, tako kot tudi jaz ne. Imaš podatek ali je vozil setup za dirko ali kvalifikacije? Nimaš, tako kot tudi jaz ne. Zato lahko govoriva samo o najinih mnenjih. Moje je, da je šlo v prvi vrsti za testiranje MSCjeve vzdržljivosti dolžine dirke z nastavitvami za dirko, zato primerjava tega časa in časa Masse iz 2007, nima nekega posebnega smisla... Pogoji so namreč preveč različni, da bi lahko karkoli sklepal samo na podlagi doseženega časa.
mcdex
19. 08. 2009 09.01
@smoter Samo v vednost, v F1 letos ne uporabljajo več gum z žlebovi, ampak vozijo slicke tako kot v GP2..
smoter
18. 08. 2009 19.50
še moj kratki komentar zaradi gum,ki jih je uporabljal MS na svojih zadnjih testiranjih.slit guma za gp2 je boljša in nudi boljši opijem kot guma z žlebovi.končno poročilo MS je bil prepočasen