Formula 1

Šanghaj, 18. 04. 2009 08.12 |

Na zadnjem treningu je bil najhitrejši Nico Rosberg, v kvalifikacijah za nedeljsko dirko za VN Kitajske pa je prvo mesto zasedel Sebastian Vettel.

Voznik Williamsa Nico Rosberg je dosegel najhitrejši čas na zadnjem treningu za VN Kitajske. Sledila sta mu Jarno Trulli in Lewis Hamilton. Voznika moštva Brawn GP sta zasedla četrto (Jenson Button) in deseto mesto (Rubens Barrichello), med deseterico pa sta se uvrstila tudi voznika Ferrarija. Felipe Massa je bil šesti, Kimi Raikkonen pa deveti.

Kvalifikacije so ponudile presenečenje, saj je odlični moštveni uspeh dosegel Red Bull. 'Pole position' je osvojil Sebastian Vettel (Red Bull), drugi je bil Fernando Alonso (Renault), tretji pa Mark Webber (Red Bull). "Zelo sem zadovoljen z moštvenim uspehom. Zelo dobro smo delovali in uspelo nam je. Komaj čakam nedeljsko dirko." Njegov moštveni kolega Webber je dodal: "Močno sem se želel uvrstiti v ospredje in res smo zelo dobro delovali in za nami je izvrsten dan. Po poškodbi nisem bil takoj v pravi formi, trenutno pa zelo dobro sodelujeva in drug drugega motivirava."

Voznika moštva Brawn GP sta zasedla četrto in peto mesto (Barrichello je bil pred Buttonom), slabo pa sta se ponovno odrezali moštvi McLaren Mercedes in Ferrari. Lewis Hamilton in Heikki Kovalainen sta zasedla deveto oziroma 12. mesto, medtem ko je bil Kimi Raikkonen sedmi, Felipe Massa pa na 13. mestu.

Jarno Trulli (Toyota) je bil v sončnem vremenu šesti, sledil mu je Nico Rosberg (Williams), najhitrejši na tretjem prostem treningu pred kvalifikacijami. Razlike med posameznimi vozniki so bile zelo majhne. Vettel je po Monzi leta 2008, kjer se je s Torom Rossom s prvega startnega mesta senzacionalno prebil do zmage, drugič v karieri osvojil 'pole position'.