Formula 1

Uradno: Räikkönen se seli v reli!

Pariz, 04. 12. 2009 08.29 |

Svetovni prvak formule 1 iz leta 2007 Kimi Räikkönen in Citroën sta uradno objavila sklenjeno pogodbo, po kateri bo Finec prihodnje leto nastopal s tovarniškim WRC dirkalnikom na relijih za svetovno prvenstvo.

Adijo, formula 1 ...
Adijo, formula 1 ... FOTO: Reuters

Da je objava dogovora le še vprašanje ur, je že včeraj poročal britanski Autosport, uradna potrditev pa je prišla v današnjih zgodnjih jutranjih urah: Räikkönen in njegova menedžerja Steve in David Robertson so pristali na kompromis, in sicer da bo imel Finec na voljo tovarniški dirkalnik citroën C4 WRC, a ne bo del uradne tovarniške ekipe s svetovnim prvakom Sébastienom Loebom na čelu, pač pa bo nastopal za Citroënovo mladinsko ekipo z Red Bullom kot glavnim pokroviteljem, skupaj z dosedanjim dirkačem Sebastienom Ogierjem: "Od nekdaj je bila moja velika želja, da bi se v dirkaški karieri lahko preizkusil tudi v reliju, še posebej tistem ki šteje za svetovno prvenstvo. Zahvaljujoč Red Bullu imam možnost, da bom nastopal tudi z najboljšim dirkalnikom, citroënom C4 WRC," je na svoji spletni strani novico svojim privržencem sporočil 30-letni Finec.

... odhajam na reli za svetovno prvenstvo!
... odhajam na reli za svetovno prvenstvo! FOTO: Reuters

Odpeljal bo vse relije, z izjemo novozelandskega, na katerem Citroën nikoli ne nastopa z omenjeno ekipo. Poleg tega naj bi se Ledeni mož pomeril tudi na arktičnem reliju. "To je zame nov, velik izziv in komaj čakam na prvo testiranje dirkalnika in prvo dirko za svetovno prvenstvo," je še zapisal Finec. Njegov sovoznik bo rojak Kaj Lindström, ki je skupaj z reli legendo Tommijem Mäkinenom v 90. letih prejšnjega stoletja osvojil štiri naslove svetovnega prvaka.

Räikkönen bo dirkal z enakim dirkalnikom kot Sébastien Loeb, a ne za tovarniško ekipo. FOTO: Reuters

Pogodba je podpisana za leto dni, saj je Räikkönen večkrat do zdaj povedal, da bi se rad v sezoni 2011 vrnil v formulo 1, če bo le dobil ponudbo najboljših ekip. Pojavljajo se že špekulacije, v povečini nemških medijih, da naj bi Red Bull stal za njim tudi pri njegovi vrnitvi, ko naj postal moštveni kolega Sebastiana Vettla, a vir blizu vodilnih mož Red Bulla, ki je Autosportu tudi razkril dogovor, tega ni želel potrditi: "Če se bo Kimi odločil vrniti nazaj v formulo 1, to še nikakor ne pomeni, da bo avtomatično zamenjal katerega od naših dveh sedanjih dirkačev v tem tekmovanju."