Formula 1

Massove dirke se bo udeležil tudi Piquet

Sao Paulo, 27. 11. 2009 06.30 |

Felipe Massa je na svojo že tradicionalno karting dirko povabil tudi Nelsinha Piqueta. Dirkači se bodo v Sao Paulu pomerili ta konec tedna.

Piquet se bo po dolgem času srečal z nekdanjimi tekmeci. Takrat so ga za dejanje obsojali. So mu že odpustili? FOTO: Reuters

Nelsinho Piquet bo ta konec tedna prvič po izbruhu afere 'Nelsongate' dirkal in se srečal s svojimi nekdanjimi tekmeci iz formule 1. Mladi Brazilec si je zmage želel že minuli konec tedna, ko je v Las Vegasu nastopil na zvezdniški karting dirki, a je na koncu končal osmi za Michaelom Schumacherjem. "Nikoli se še nisem tako zabaval kot v Las Vegasu. Z osmim mestom sem bil zadovoljen, saj sem se pomeril z najboljšimi dirkači kartinga na svetu. Izjemno se veselim tudi Felipejeve dirke v Braziliji. Vzdušje bo kot ponavadi zelo tekmovalno. Nastop je potrdilo nekaj odličnih dirkačev, zato si letos še posebej želim zmage."

Massa se bo prvič po hudi nesreči na stezi pomeril z nekaterimi dirkači formule 1. FOTO: Reuters

Že peto leto zapored bo Felipe Massa gostil karting dirko v domačem Sao Paulu. Posebej pomembna pa je, ker se bo Ferrarijev dirkač prvič po nesreči konec julija na Madžarskem vrnil na stezo s svojimi največjimi tekmeci. Poleg Masse in Piqueta bodo dirkali še Schumi, Rubens Barrichello, Vitantonio Liuzzi, Giancarlo Fisichella, Antonio Pizzonia, Tony Kanaan in Christian Fittipaldi.