Tako Fernando Alonso kot Felipe Massa sta imela na prvih štirih dirkah sezone težave s Ferrarijevimi osemvaljniki. Ker se z enakimi težavami soočajo tudi pri ekipi BMW Sauber, katerih dirkalnike prav tako poganjajo Ferrarijevi motorji, so rdeči sprožili temeljito preiskavo po dirki za Veliko nagrado Kitajske. Ekipa iz Maranella je ugotovila, da težava tiči v samem dizajnu motorja, zato je krovno avtomobilistično organizacijo prosila za dovoljenje, da motorje popravi, saj so se izkazali za nezanesljive. FIA je prošnji ugodila in pri Ferrariju bodo s spremenjenimi motorji nastopili že na španski dirki za konec tedna. Čeprav rdeči niso razkrili, za kakšno okvaro natanko gre, naj bi bila povezana s pretokom zraka zaradi pnevmatskih ventilov v motorjih.
Formula 1
Konec nezanesljivih motorjev pri Ferrariju?
Maranello, 05. 05. 2010 13.22 |
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
E.K.
Komentarji
30
Mednarodna avtomobilistična zveza (FIA) je dala zeleno luč ekipi iz Maranella za popravek pogonskih agregatov, ki so se v začetku sezone izkazali za nezanesljive.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (30)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.